Peelingi to jedne z najczęściej stosowanych kosmetyków w codziennej pielęgnacji skóry. Z preparatów tego rodzaju korzystają miliony osób. Jednakże w powszechnej opinii stale funkcjonuje wiele mitów, które sprawiają, że korzystanie z tego typu kosmetyków jest nieefektowne a niekiedy nawet szkodliwe. Dziś obalamy najczęściej powtarzane mity dotyczące peelingów.

Data dodania: 2021-02-24

Wyświetleń: 383

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Naturalne peelingi do twarzy - fakty i mity

Peeling to zabieg dla kobiet

Przez całe tysiąclecia wymagano od kobiet pięknego wyglądu. W przypadku mężczyzn zabiegi kosmetyczne ograniczały się do utrzymania podstawowej higieny, golenia i strzyżenia. W ostatnim czasie to podejście nieco się zmienia i coraz więcej panów zaczyna pojawiać się w gabinetach kosmetycznych. Coraz częściej mężczyźni korzystają również z kosmetyków takich jak peelingi w swoich domach. Warto pamiętać, że męska skóra w zakresie pielęgnacji niewiele różni się od kobiecej.

Peeling należy robić codziennie

Peeling to zabieg, którego zadaniem jest usuwanie martwego naskórka. Wraz z martwymi komórkami usuwana jest także wierzchnia warstwa ochronna skóry. Jeśli peeling wykonywany jest codziennie skóra nie ma czasu na regenerację, co może doprowadzić do powstawania ran i zaczerwienienia. Dlatego zaleca się robienie peelingu twarzy raz w tygodniu, a peelingu całego ciała raz na dwa tygodnie. Taka częstotliwość zabiegu poprawia wygląd i zdrowie skóry.

Peelingi ziarniste nie różnią się od siebie

Peelingi ziarniste dzielą się na wiele rodzajów, ale podstawową różnicą między nimi jest grubość ziaren. Peelingi gruboziarniste polecane są do zabiegów oczyszczających ciało, natomiast te z drobinkami małej wielkości do zabiegów wykonywanych na twarzy.

Ziarenka w peelingu są zawsze naturalne

W sprzedaży dostępnych jest wiele preparatów do peelingu. Można się o tym przekonać chociażby odwiedzając stronę https://www.skapiec.pl/cat/181-peelingi-i-scruby-do-twarzy.html. Poszczególne kosmetyki różnią się składem oraz działaniem. Wśród peelingów są środki naturalne, które opierają się wyłącznie na składnikach pochodzących z natury. W ich wypadku drobiny znajdujące się w preparacie to np. kryształki cukru, soli albo mielone pestki owoców. W sklepach dostępne są także preparaty do peelingu, do których dodawane są kulki silikonowe pełniące rolę drobin ścierających naskórek.

Tylko peeling ziarnisty jest skuteczny

Choć peelingi ziarniste są najczęściej stosowane, nie są jedynymi preparatami o takim działaniu. W sprzedaży dostępne są także peelingi enzymatyczne. Preparaty te nie ścierają martwego naskórka ale go rozpuszczają. Są one jak samo skuteczne jak peelingi ziarniste a równocześnie mniej podrażniają skórę. Tego typu kosmetyki polecane są dla osób o bardzo wrażliwej skórze.

Po użyciu peelingu konieczne jest użycie balsamu lub kremu

To nie do końca prawda. O tym czy po zabiegu oczyszczania skóry należy użyć balsamu lub kremu decyduje skład preparatu do peelingu. Coraz częściej sam kosmetyk zawiera w sobie substancje natłuszczające i odżywiające, dzięki czemu smarowanie skóry balsamem nie jest już konieczne.

Peeling to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Z jego dobroczynnych właściwości powinni korzystać wszyscy, niezależnie od płci. Oczyszczenie skóry z martwych komórek sprawia, że lepiej się prezentuje i jest zdrowsza.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena