Coraz więcej osób zaczyna samodzielnie uczyć się języka francuskiego. Masz takie same plany? Jaki podręcznik do francuskiego wybrać? Dlaczego ani przez moment nie można zbagatelizować tej kwestii?

Data dodania: 2021-02-04

Wyświetleń: 442

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

RECENZJA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podręcznik do francuskiego - dlaczego jego wybór jest tak istotny?

Czas spędzony na nauce będzie optymalnie wykorzystany

Jeśli nie kupisz odpowiedniej książki, to proces edukacyjny nie będzie przebiegał należycie… Z czego to jednak wynika? Bez wątpienia podręcznik do nauki tego języka musi być idealnie dopasowany do poziomu danej osoby. Jeśli zawarte w książce ćwiczenia będą zbyt łatwe, to wertowanie kolejnych stron takiej pozycji mija się z celem. Wyobraź sobie, że miałbyś teraz uczyć się dodawania do dziesięciu itp. Dla każdego dorosłego byłaby to bezsensowna strata czasu. Jest też jednak druga strona medalu. Jeśli książka jest zbyt wymagająca w stosunku do posiadanego poziomu, to uczeń szybko zniechęci się całą sytuacją. Jest to jednak zrozumiałe. Nie będzie znał odpowiednich słówek, zwrotów, zasad gramatycznych… To spowoduje, że samodzielna nauka stanie się udręką. Na skutek tego prędzej czy później zrezygnuje z poszerzania swoich kwalifikacji. Musisz zatem wybrać taki podręcznik, który będzie dopasowany do Twojego poziomu. Jeśli nie wiesz, jaki pułap prezentujesz na tym polu, to warto skontaktować się z fachowcami. Nie ma przeszkód, by np. po wykonaniu odpowiedniego testu w szkole językowej poradzić się, jaka książka będzie w Twoim przypadku optymalnym rozwiązaniem.

Ukierunkowanie na konkretne cele

Porządna książka powinna być dopasowana także do tego aspektu. Chcesz przede wszystkim rozwijać swoje zdolności w ramach pisania krótkich lub dłuższych wypowiedzi po francusku? A może w głównej mierze interesuje Cię poznawanie nowych słówek? Warto dowiedzieć się, na czym skupia się konkretny podręcznik. Oczywiście, zazwyczaj jest tak, że dobra książka koncentruje się na rozmaitych płaszczyznach. Są jednak podręczniki, które poświęcają jednym tematom więcej czasu, a innym znacznie mniej. Musisz to wziąć pod uwagę. Jeśli zaś chcesz szkolić się w aspekcie słuchania, to nie zapomnij kupić podręcznika z dołączoną płytą CD.

Regularnie zwiększający się stopień trudności

Czym jeszcze cechuje się odpowiednia książka do francuskiego? Zagadnienia powinny być tak posegregowane, by poziom trudności zwiększał się z każdą kolejną lekcją. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Dlatego warto przed wydaniem pieniędzy sprawdzić rankingi tych podręczników. Nie zaszkodzi przeczytać opinii na temat konkretnych publikacji. Dzięki temu będziesz wiedział, czego mniej więcej możesz spodziewać się po danej książce.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena