Zanim rodzina przywita nowo narodzonego maluszka, musi się do tego wydarzenia dobrze przygotować. Co powinno wchodzić w skład pierwszej wyprawki dla maluszka?

Data dodania: 2021-02-03

Wyświetleń: 448

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pierwsza wyprawka maluszka. Co powinno się w niej znaleźć?

Po pierwsze: produkty przydatne do snu

Wśród zabawek przydatnych do snu znajdują się te z kategorii szumisiów. Maluszek, słysząc biały szum, do złudzenia odpowiadający odgłosom, które słyszał, będąc w łonie matki, uspokaja się i wycisza przed snem. Usypiające działanie ma również karuzelka z melodyjką.

Po drugie: akcesoria do pielęgnacji i higieny

W pierwszych miesiącach życia przydadzą się przede wszystkim hipoalergiczne płyny do kąpieli dla niemowląt, puder zapobiegający odparzeniom oraz oliwka dla niemowląt nawilżająca skórę. Warto wybierać kosmetyki o sprawdzonym, dobrym składzie, bez substancji zapachowych, parabenów czy ftalanów.

Po trzecie: pierwsze zestawy ubranek

W tej kategorii bardzo ważny jest wysokiej jakości materiał – najlepiej ekologiczna bawełna, która nie mechaci się przy praniu. Przy kontakcie z wrażliwą niemowlęcą skórą nie mogą wywoływać ani odparzeń, ani podrażnień. Warto mieć przynajmniej kilka pełnych kompletów, aby łatwo było dziecko przebrać (na początku może zachodzić potrzeba przebierania dzieci nawet 3-4 razy dziennie). Jeśli chodzi o rozmiar ubranek, warto mieć przynajmniej jeden zestaw w rozmiarze 56. Warto mieć kilka par body z krótkim i długim rękawkiem, pajacyków, skarpetki, rękawiczki i czapeczki. Ubranka rozpinane po całości najłatwiej ubrać.

Po czwarte: pierwsze zabawki

Niemowlę w pierwszych miesiącach życia nie ma jeszcze w pełni rozwiniętego widzenia, dlatego najlepiej wybierać dla niego proste zabawki, utrzymane w kontrastowych barwach. Czerń, biel i czerwień pozwalają dostrzec dziecku kształty, wzory i kolory. Grzechotki i szeleściki pobudzają z kolei zmysł słuchu.

Po piąte: kokon, ciepły śpiworek i rożek

Dziecko, aby nabierało odporności, powinno regularnie wychodzić na dwór. Bardzo przydatny są zatem kokony niemowlęce lub ciepłe śpiworki, które zapewniają komfort termiczny maluszkowi. Funkcjonalnym gadżetem jest również rożek, który pozwala stabilizować pociechę w czasie jej podnoszenia z łóżeczka czy wózka. Otula maluszka, dając nie tylko ciepło, ale i poczucie bezpieczeństwa.

Po szóste: butelka

Bezsprzecznie w wyprawce maluszka powinna znaleźć się przynajmniej jedna butelka. Będzie ona potrzebna nie tylko w sytuacji, gdy mama będzie karmić dziecko mlekiem modyfikowanym, ale również wtedy, gdy nie będzie w stanie nakarmić maluszka na żądanie. Na rynku można bez problemu znaleźć butelki wykonane ze szkła lub tworzyw sztucznych – bezpieczne, certyfikowane i pozbawione szkodliwego bisfenolu A.

Po siódme: pieluszki tetrowe i muślinowe

Bardzo przydatne do wycierania buzi po jedzeniu, pozbywania się śliny podczas ząbkowania czy jako materiał chroniący przed zabrudzeniem dziecka przed ulewaniem.

Po ósme: rogal

Rogal przydaje się w czasie snu ciężarnej, pozwalając jej przybrać wygodną pozycję. Potem może być pomocnym gadżetem podczas nocnego karmienia pociechy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena