Zmiana operatora telekomunikacyjnego i przeniesienie numeru telefonu jest dziś zdecydowanie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Niemniej warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które zdecydują później o zadowoleniu z oferty.

Data dodania: 2021-01-26

Wyświetleń: 463

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

5 detali, na które musisz zwrócić uwagę przenosząc numer komórkowy

Przeniesienie numeru komórkowego to dziś podstawowy ruch przy zmianie operatora. Każdy klient sieci - niezależnie od tego, czy wykorzystuje abonament, czy np. prepaid - jest silnie związany ze swoim numerem. Nie wynika to - raczej - z sentymentów, ale czystej logiki. Numery komórkowe stały się nie tylko formą kontaktu z bliski. Są jednym z elementów logowań, na nie przychodzą wiadomości z subskrybowanych kanałów marketingowych. Łatwo sobie wyobrazić chaos, który powstaje po uruchomieniu całkowicie numeru zamiast tego, który użytkowany jest np. od 20 lat. Stąd np. popularne jest wykupywanie firmowych komórek po odejściu od danego pracodawcy.

Na co zwrócić uwagę decydując się na przeniesienie numeru?

Oto pięć kwestii, które należy wziąć pod uwagę, planując takie rozwiązanie. Choć w niektórych przypadkach wydają się banalne, nic bardziej mylnego - to zestawienie, o którym trzeba pamiętać, szykując się do takiej operacji.

  1. Przeniesienie numeru można wykonać, nie wychodząc z domu.

Nie ma potrzeby wizyty w salonie - internet czy telefon, po potwierdzeniu tożsamości użytkownika w pełni wystarczą do tego, by przejść przez procedurę przenosin numeru.

  1. Do przenosin wystarczy wdrożenie nowej karty SIM

Oczywiście odrębną kwestią są np. zabezpieczenia smartfona, ale można przyjąć, że przeniesienie numeru komórkowego to kwestia czysto wirtualna. Nie wiąże się więc z żadną ingerencją w smartfon czy zakupem specjalnych urządzeń - a takie są np. obawy mniej zorientowanych osób w świecie telekomunikacji.

  1. Przeniesienie numeru nie oznacza utraty danych

Powszechną obawą jest również to, czy np. po przeniesieniu numeru nie dojdzie do utraty zebranych na telefonie danych - np. kontaktów czy zdjęć. Jeśli namiary są zapisane w pamięci telefonu lub np. na koncie Google, nie ma żadnych obaw. W przypadku zdjęć również można czuć się bezpiecznie - pod tym względem nic się nie zmienia.

  1. Ze zmianą dostawcy nie trzeba czekać do ostatniej chwili

Wszystkie formalności związane ze zmianą można zgłosić nawet kilka miesięcy przed zaplanowaną nową umową z kolejnym operatorem. Np. sieć Plus informuje, że zgłoszenie o takich zmianach można do niej zgłosić nawet 120 przed tym, gdy ostatecznie dojdzie do rozwiązania umowy z dotychczasową firmą. Daje to spory margines czasu dla klienta na ewentualne zmiany.

  1. Przeniesienie numeru to okazja na lepszą ofertę

Przeniesienie numeru do innego operatora sieci komórkowej, wynikają najczęściej ze skorzystania z lepszej oferty zapewnianej przez konkurencję. Ważne jest, by starannie przeanalizować wszystkie oferty internetu mobilnego pod tym względem. Operatorzy z założenia zapewniają w większości przypadków nielimitowane rozmowy czy SMS-y i MMS-y. Jednak już ich pakiety internetu mogą się znacznie różnić. Ważne, by nie kierować się impulsem - np. na skutek reklamy - ale dokładnie przeanalizować wszystkie warunki. Warto skorzystać z możliwości, jakie zapewnia porównywarka ofert telekomunikacyjnych PanWybierak - w ten sposób, poprzez kilka kliknięć można sprawdzić, jaka oferta jest najkorzystniejsza.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena