Soczewki okularowe polaryzacyjne to szczególny wariant szkieł do okularów, który w praktyce może zainteresować każdego noszącego okulary. Dlaczego? Okularowe soczewki polaryzacyjne redukują oślepiające i irytujące odblaski światła odbitego od różnych powierzchni, a w konsekwencji poprawiają jakość i kontrast widzenia zmniejszając tym samym zmęczenie oczu. 

Data dodania: 2020-11-23

Wyświetleń: 402

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Soczewki polaryzacyjne – jak działają? Jakie są ich zalety?

Okulary polaryzacyjne podnoszą komfort wypoczynku i pracy w przypadku osób wrażliwych na światło, kierowcom oferują większą pewność na drodze, a osobom uprawiającym sport poczuć się swobodniej i bezpieczniej. Dlaczego warto wyposażyć się w soczewki z polaryzacją? Na czym polega ich działanie?

Okulary polaryzacyjne – na czym polega ich działanie?

Soczewki okularowe z polaryzacją, wyposażone są w specjalny filtr, który eliminuje nieprzyjemne odblaski fal świetlnych rozproszonych i odbitych od gładkich powierzchni, np. mokrej drogi, szyb, śniegu, lodu, wody. Ponieważ filtr polaryzacyjny blokuje rażące refleksy i nie pozwala im dotrzeć do oka, soczewki z polaryzacją pozwalają lepiej postrzegać kolory, poprawiają kontrast widzenia, a przede wszystkim zapobiegają wielu nieprzyjemnym, a niekiedy wręcz niebezpiecznym sytuacjom wywołanym efektem olśnienia, tzw. „oślepieniem”. Aby soczewki polaryzacyjne spełniały swoją funkcję, oprócz redukowania odblasków, powinny także chronić oczy przed promieniowaniem UV. Szkła okularowe z polaryzacją i filtrem UV, które gwarantują kompleksową ochronę oczu, można znaleźć w kolekcjach soczewek najlepszych i najbardziej cenionych marek. W wersji premium oferuje je Seiko Optical – niekwestionowany lider nowoczesnych rozwiązań optycznych. Soczewki Seiko PolarThin z innowacyjnym filtrem polaryzacyjnym oraz pełną ochroną przed UV są jednocześnie najcieńszymi i najlżejszymi spośród dostępnych na rynku, a ponadto występują w trzech naturalnych i atrakcyjnych wariantach kolorystycznych.

Dlaczego warto skusić się na okularowe soczewki z polaryzacją?

Okulary z filtrem blokującym światło spolaryzowane, ograniczając efekt olśnienia, pozwalają oczom pracować w komfortowych warunkach. Użytkownicy soczewek z polaryzacją nie są zaskakiwani nieprzyjemnymi refleksami, ani też nie są zmuszeni stale mrużyć oczu w obawie przed odblaskiem. Ten rodzaj ochrony jest szczególnie istotny nie tylko na plaży czy górskim szlaku, ale również na co dzień, gdyż przeciwdziała nadmiernemu zmęczeniu narządu wzroku i pozwala zawsze widzieć otoczenie precyzyjnie i wyraźnie. Z pewnością szkła polaryzacyjne są szczególnie praktycznym rozwiązaniem dla amatorów sportów wodnych, wędkarstwa i zimowych aktywności. Istnieją ponadto również sytuacje, w których polaryzacyjne soczewki okularowe są niezastąpione i nawet zdrowy rozsądek podpowiada, że warto, a nawet trzeba się w nie zaopatrzyć. Chodzi tu zwłaszcza o okulary polaryzacyjne dla kierowców i osób uprawiających dynamiczne dyscypliny sportowe.. Jakość widzenia ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkownika okularów, dlatego warto zastanowić się nad wyborem soczewek polaryzacyjnych Seiko PolarThin.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena