Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla większości chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. W czwartek 23 stycznia 2014 w godzinach od 7:00 do 21:00 w siedzibie Eko-Parku przy ul. Chodkiewicza 11 na Mokotowie będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. 

Data dodania: 2014-01-22

Wyświetleń: 1006

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Projekt Fundacji DKMS i dewelopera Eko-Park skierowany jest nie tylko do mieszkańców i osób pracujących na terenie osiedla, ale do wszystkich warszawiaków, którzy chcieliby oddać szpik i uratować komuś życie. Potencjalni dawcy otrzymają od Eko-Parku oraz fundacji DKMS pamiątkowy kubek. Wystarczy przyjść do siedziby Eko-Parku 23 stycznia br., wypełnić formularz i pobrać wymaz z wewnętrznej strony policzka.

- Grupa Eko-Park jest firmą odpowiedzialną społecznie, ważne są dla nas najwyższe standardy życia – jego jakość i ochrona. Wielu pracowników Eko-Parku jest potencjalnymi dawcami szpiku i honorowymi krwiodawcami - to od nich wyszedł pomysł, aby rozpropagować tę szczytną ideę również wśród mieszkańców naszego osiedla, Mokotowa, a najlepiej całej Warszawy. Dlatego akcję wspieramy spotami radiowymi, plakatami oraz szerokim mailingiem. Mamy nadzieję, że jak najwięcej osób weźmie udział w Dniu Dawcy Szpiku, który organizujemy wspólnie z Fundacją DKMS i innymi partnerami. Zapraszamy 23 stycznia do naszej siedziby, bo wierzymy, że wspólnie uda nam się uratować niejedno życie - mówi Joanna Iwanowska, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży Eko-Park S.A. Podczas tego dnia jest dla nas ważne przede wszystkim wytłumaczyć na czym polega i z czym się wiąże uczestnictwo w programie. To jeden z trudnych tematów związanych z życiem i zdrowiem – chcemy wspólnie z DKMS ten temat oswoić.

- Eko-Park jest pierwszym deweloperem w historii fundacji DKMS, który wyszedł z pomysłem rejestracji potencjalnych dawców szpiku na swoim osiedlu. Bardzo nas cieszą takie inicjatywy, gdyż mogą przyczynić się do uratowania chorych. W 2013 roku aż 570 osób z zarejestrowanych dawców oddało swój szpik, aby uratować czyjeś życie – stwierdza Katarzyna Jabłońska, Koordynator ds. Rekrutacji Dawców i Kontaktu z Pacjentami z fundacji DKMS.  

Organizatorami akcji są fundacja DKMS, Grupa Eko-Park oraz firmy: Sobiesław Zasada S.A./Volkswagen, Auto Guard, Impressio-Med, Ad Viser i agencja PiaR+.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena