Leżaczek dla dziecka dla większości z nas kojarzy się po prostu z wygodą. Umożliwia bowiem odłożenie maluszka i dokończenie istotnych w tej chwili obowiązków domowych. Każdy rodzic wie, jak wielką może to być ulgą. Czy naprawdę warto się na niego zdecydować? Poznaj najważniejsze zalety leżaczka dla niemowlaka i sam zdecyduj, czy sprawdzi się u ciebie.

Data dodania: 2020-10-29

Wyświetleń: 793

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto kupić leżaczek dla niemowlaka?

Wychowywanie dziecka i prowadzenie domu to naprawdę trudne zadanie. Nie bez przyczyny doświadczone matki uśmiechają się na dźwięk zwrotu “urlop macierzyński”, traktując go raczej jak oksymoron lub co najmniej niefortunne określenie. Jeśli więc istnieje rozwiązanie, które mogłoby ten czas ułatwić, nie ma nic dziwnego w tym, że po nie sięgamy. I taki właśnie jest leżaczek dla niemowlaka - poznaj jego największe zalety.

Jakie zalety ma leżaczek dla dziecka?

Najważniejsze wydaje się być to, że leżaczek dla dziecka pozwala odzyskać wolne ręce. Umożliwia odłożenie maluszka w bezpieczne miejsce w zasięgu wzroku przy jednoczesnym wykluczeniu jego obecności tuż przy niebezpiecznych dla niego przedmiotów - kuchenki, noży etc. W tym czasie dorosły może swobodnie wykonywać codzienne obowiązki. To nieocenione wsparcie w trakcie sprzątania czy przyrządzania posiłku.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że właściwie wybrany leżaczek dla niemowlaka to bezpieczeństwo. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie, sprawdź czy ma porządne i wygodne pasy. Mają one za zadanie chronić maluszka podczas wykonywania przez niego energicznych ruchów i zabezpieczyć przed wypadnięciem, w czasie gdy rodzic zajmuje się jakimś pilnym zadaniem.

Rodzice kochają bujaczek dla dziecka także dlatego, że jest mobilny. Przydaje się podczas podróżowania oraz odwiedzania bliskich. Można go bez problemu złożyć, dzięki czemu zmieści się w bagażniku. Dzięki temu zabierzesz go gdziekolwiek zechcesz, a twoje dziecko zyska w nowym miejscu przestrzeń, którą dobrze zna, co zapewni mu choć odrobinę poczucia bezpieczeństwa.

Funkcja, którą doceniają rodzice, to także bujanie. Oferuje ją większość obecnie dostępnych w sklepach z artykułami dziecięcymi modeli. Dzięki obecności biegunów możliwe jest delikatne kołysanie leżaczkiem, co może sprawić, że dziecko zapadnie w przyjemną drzemkę. Taką formę pomocy rodzicom zapewnia m.in. leżaczek Tiny Love. Warto również sprawdzić, czy taki bujaczek posiada funkcję wibracji, które uspokoją nie jednego maluszka.

Okazuje się, że leżaczek-bujaczek może być stosowany również w innych celach. To nie tylko wygodne siedzisko, ale również funkcjonalne krzesełko do karmienia. Gdy maluszek jest już w stanie samodzielnie siedzieć, rodzice proponują mu pierwsze stałe pokarmy. Zdarza się, że nauka jedzenia idzie opornie - wtedy każdy znajomy mu już przedmiot jest istotny. Jeśli posiadasz leżaczek dla dziecka, nie musisz inwestować w dodatkowe krzesełka, które by je rozpraszały.

Czy leżaczek dla dziecka ma wady?

Oczywiście, jak każdy inny przedmiot, także leżaczek dla niemowlaka ma swoje wady. Mimo długiej listy pozytywnych cech, wciąż budzi kontrowersje. Okazuje się jednak, że większość zarzutów pod jego adresem wynika z dwóch błędów - oszczędności i zakupu złej jakości leżaczka oraz jego niewłaściwego użytkowania.

Przede wszystkim zwróć uwagę, czy producent zadbał o zapewnienie właściwej pozycji dla rozwijającego się ciała. Niemowlę musi jak najwięcej leżeć i mieć zapewnioną maksymalną swobodę ruchu. Właśnie dlatego dobrym wyborem jest leżaczek Tiny Love, który z wyglądu przypomina gondolę od wózka - dziecko jest otoczone przez podniesione boki i w pełni bezpieczne, a więc może pozwolić sobie na energiczne ruchy. Dodatkową stymulację do działania zapewniają zawieszone nad głową zabawki na karuzelce, po które z pewnością zacznie wyciągać rączki. Sama karuzela posiada również melodie i światełka, które zaangażują malucha czy będą mu towarzyszyć podczas zasypiania.

Drugą istotną kwestią jest czas wykorzystywania leżaczka. Nie powstał on z myślą o przebywaniu w nim przez długie godziny. To wsparcie dla rodziców na moment, w którym muszą poświęcić swoją uwagę gotowaniu czy sprzątaniu. Dla niemowlaka niezwykle istotne jest leżenie na brzuszku, by ćwiczył mięśnie karku i grzbietu. Staraj się zapewnić mu jak najczęściej sprzyjającego do tego warunki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena