Współcześni rodzice z dużą starannością dobierają elementy wyprawki dla swoich dzieci. Sklepy z artykułami dla maluszków pękają w szwach od pięknych i praktycznych gadżetów, które potrafią znacząco podnieść komfort życia całej rodziny. 

Data dodania: 2021-06-08

Wyświetleń: 683

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Leżaczek dla dziecka - zalety i wady

Jednym z nich z pewnością jest leżaczek-bujaczek z wibracjami, w którym niemowlę może spędzić chwilę, podczas gdy dorośli kończą domowe obowiązki lub pozwalają sobie na odpoczynek. W naszym artykule znajdziesz zalety i wady takiego produktu.

Leżaczek-bujaczek z wibracjami lub innymi dodatkowymi funkcjami niewątpliwie wspiera codzienność całej rodziny, znacząco ułatwiając pierwsze miesiące z dzieckiem u boku. Oczywiście nie należy go nadużywać, zostawiając w nim maluszka na godzinę czy więcej. To jedynie rozwiązanie wspomagające, by spokojnie dokończyć domowe obowiązki czy chwilę odpocząć, podczas gdy dziecko jest w bezpiecznym miejscu w zasięgu naszego wzroku. Co warto wiedzieć, zanim kupisz leżaczek dla dziecka? Poznaj najważniejsze korzyści płynące z jego użytkowania.

Bujaczek dla dziecka - zalety

Niewątpliwie należy zacząć od tego, że bujaczek dla dziecka podnosi komfort codziennego funkcjonowania z maluszkiem. Rodzice mogą bowiem odłożyć go w bezpieczne miejsce, nie tracąc go z oczu, by na spokojnie dokończyć gotowanie zupy czy odkurzanie. Może to być również chwila, w której po prostu złapią oddech i wypiją spokojnie kawę - z tego powodu nie należy mieć wyrzutów sumienia! Nie ulega wątpliwości, że leżaczek dla niemowlaka jest czasami naprawdę niezastąpiony.

Wykorzystując leżaczek-bujaczek dla dziecka zawsze należy pamiętać, że niemowlę musi znajdować się w zasięgu wzroku osoby dorosłej. Choć w nowoczesnych modelach zastosowano technologie, które w niemal 100% zabezpieczają przed wypadkiem, nie zwalniają one z obowiązku opieki. Jednocześnie nie możemy ich demonizować - zostały zaprojektowane w taki sposób, by zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek wypadku.

Nowoczesny leżaczek dla dziecka posiada liczne funkcje dodatkowe. Okazuje się, że może być niezwykle skutecznym rozwiązaniem w przypadku dzieci, które mają trudności z zasypianiem. Rodzice doceniają leżaczek-bujaczek z wibracjami, który działa na maluszki kojąco i sprawia, że spokojnie zapadają w drzemkę. W tym miejscu chcielibyśmy podkreślić, by w czasie snu dziecka zmęczony rodzic również dał sobie chwilę odpoczynku.

Należy podkreślić, że współczesne leżaczki dla dzieci są zaprojektowane w taki sposób, by pełnić kilka funkcji. Wraz z upływem czasu zamieniają się w wygodne siedzisko, a następnie skutecznie zastępują krzesełko do karmienia. Oznacza to realną oszczędność - rodzic nie musi kupować kilku sprzętów, które dodatkowo zajmowałyby miejsce w mieszkaniu. Co równie istotne, leżaczek dla niemowlaka cechuje się niewielkimi wymiarami i najczęściej możliwe jest jego składania, dzięki czemu może być stosowany nie tylko w domu, ale także podczas podróży. Tym samym dziecko w obcym miejscu może czuć się bezpiecznie.

Czy leżaczek dla dziecka ma wady?

Wciąż jeszcze nie znaleźliśmy urządzenia (i dotyczy to każdej dziedziny!), które nie miałoby żadnych wad. Również leżaczek dla niemowlaka nie jest idealny. Warto jednak zauważyć, że wyraźne minusy takiego rozwiązania wynikają najczęściej z przesadnej oszczędności na tego rodzaju sprzęcie i niedostosowaniu wybranego modelu do potrzeb dziecka. Najważniejszym błędem natomiast jest to, że niektórzy rodzice używają leżaczka przez długie godziny, co negatywnie wpływa na postawę dziecka w przyszłości.

Chcemy podkreślić, że dziecko w pierwszym roku życia powinno spędzać jak najwięcej czasu w pozycji leżącej. Dlatego właśnie najnowszy leżaczek Tiny Love umożliwia rozłożenie go do takiej pozycji. Jest stworzony z miękkich i jednocześnie stabilnych materiałów, a jego rozmiar pozwala na wygodne położenie się dziecka, zapewniając mu swobodne poruszanie się i zdrową pozycję dla jego kręgosłupa i bioder.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena