Czy jesień to dobra pora na wakacje? Zdecydowanie tak! Wakacje w październiku lub listopadzie to świetna propozycja dla osób, które nie lubią upałów ani tłumów. Urlop po sezonie ma wiele zalet i nie oznacza wcale, że nie można już będzie skorzystać z najlepszych atrakcji np. w malowniczych zakątkach pięknej Europy! Artyuł sponsorowany

Data dodania: 2020-10-09

Wyświetleń: 584

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wakacje jesienią - zobacz, gdzie warto wybrać się na jesienne w październiku!

Wakacje w październiku - co możesz zyskać?

Niemal wszyscy w pracy już wrócili z wakacji, a Ty nie dość, że długi urlop masz jeszcze przed sobą, to nawet nie masz pomysłu, gdzie można byłoby się udać, by wypocząć? Nic straconego! Koniec września, październik, a nawet listopad to dobry czas, by zabrać się za planowanie podróży.

Wakacje w październiku czy w późniejszych miesiącach to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią spokój i marzą o odpoczynku nie tylko od zgiełku miasta, ale też od ludzi. Do zalet jesiennego wypoczynku, można zaliczyć także między innymi większą dostępność i niższe ceny noclegów, a często również lokalnych atrakcji. Jesień to też czas kiedy tłumy turystów już zdążyły wrócić do swoich domów. Ty natomiast możesz swobodnie wyruszyć na wakacje, by się zregenerować i naładować baterie.

Wakacje w październiku - idealna pora na zwiedzanie i wycieczki objazdowe

Mniej turystów decydujących się na jesienne podróże, oznacza dla Ciebie bardziej komfortowe warunki do zwiedzania. Październik i listopad to świetny czas choćby do planowania wycieczek objazdowych - nie ma już tak dużych upałów jak w lipcu czy sierpniu, co zdecydowanie sprzyja zwiedzaniu i eksplorowaniu okolicy. Dzięki temu można kreatywnie zaplanować wypoczynek w Polsce i połączyć go np. z niezapomnianym rejsem promem do Szwecji (https://www.stenaline.pl/do-szwecji). Można również wybrać się w bardziej egzotyczne zakątki świata, jednak trzeba pamiętać, że wiele destynacji (np. popularne Karaiby) w okresie jesiennym są bardziej niż zwykle narażone na występowanie huraganów. Nie daj się melancholii i nudzie, która jesienią wkrada się do polskich domów i pozwól sobie na spokojny wypoczynek w malowniczej Skandynawii!

Wakacje w październiku: urokliwa Gdynia i malownicza Szwecja

Rejs promem do Szwecji to interesująca propozycja zwłaszcza dla osób, które chcą wypocząć inaczej niż zwykle. Samochód, pociąg czy samolot to najpopularniejsze formy podróżowania. Rejs promem natomiast, to coś absolutnie wyjątkowego - w tym przypadku wspaniała przygoda zaczyna się już na etapie podróży do docelowego miejsca wypoczynku. Przeprawa drogą morską może być doskonałym łącznikiem między zwiedzaniem pięknych, nadbałtyckich kurortów z Gdynią na czele, a wizytą w chłodnej i nieodgadnionej Szwecji, gdzie czeka na Ciebie wiele wspaniałych atrakcji.

  • Krótki wypad do Gdyni

Polskie morze jest piękne nie tylko w okresie wakacji. Przeciwnie, jego uroki można odkrywać o każdej porze roku - również jesienią. Co warto zobaczyć w Gdyni? Choćby piaszczyste plaże, wzniesienia i klify, ale także tamtejsze lasy z długimi ścieżkami rowerowymi. Dzięki nim można zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy. Warto pójść na molo, by w całej okazałości podziwiać Klif Orłowski czy przejść się wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego im. Feliksa Nowowiejskiego. Idealną propozycją na jesienne popołudnie w Gdyni, jest wizyta w Muzeum Marynarki Wojennej oraz Skwer Kościuszki, przy którym zacumowany jest okręt ORP Błyskawica. Jedną z najsłynniejszych atrakcji Gdyni, jest również Dar Pomorza - dziś statek-muzeum, do którego możesz wejść, obejrzeć wszystkie pomieszczenia i namacalnie obcować
z historią polskiej żeglugi. Gdy tylko październikowy wypoczynek w Gdyni dobiegnie końca, pora na ciąg dalszy relaksu - rejs promem do Szwecji!

  • Rejs promem do Szwecji

Żeby udać się w niezapomniany rejs do Szwecji, wystarczy, dostać się do portu w Gdyni, skąd niekiedy nawet trzy razy dziennie wyrusza prom do naszych zamorskich sąsiadów ze stolicą w Sztokholmie. Jest
to nie tylko efektowny sposób podróży, ale też tani - w porównaniu do jazdy samochodem czy ceną biletu na samolot.

Około 10-godzinna przeprawa drogą morską to niepowtarzalna okazja, by móc podziwiać piękno Morza Bałtyckiego. Myślisz, że na pokładzie czeka Cię nuda? Nic z tych rzeczy! Restauracje, bary czy miejsca, w których możesz zrobić zakupy to tylko niektóre z atrakcji na promie. Poza tym, tak długa podróż to okazja do tego, by podziwiać bezkresne morze i wsłuchać się w szum fal. A gdy tylko dopadnie Cię znużenie, możesz przespać się w komfortowej kabinie i zregenerować siły przed zwiedzaniem malowniczej Szwecji.

Portem docelowym Twojej wyprawy może być Karlskrona - niewielkie szwedzkie miasteczko, które
w całej okazałości ukazuje piękno tego kraju. Liczne zabytki, wspaniałe krajobrazy i osady rybackie to dopiero przedsmak tego, co czeka na Ciebie w Skandynawii. Co więcej, wakacje w październiku
w tej właśnie destynacji, urzekną Cię pełnią barw i zachwycających widoków na. I pamiętaj - na pokład statku możesz zabrać samochód po to, by na miejscu móc szybko przemieszczać się pomiędzy najciekawszymi punktami na mapie Szwecji.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena