Masz w planach zaciągnięcie kredytu samochodowego, ale chcesz upewnić się, że będziesz w stanie regularnie spłacać miesięczne zobowiązanie? Zanim złożysz wniosek poznaj wszystkie koszty finansowania i sprawdź, od czego zależy wysokość raty.

Data dodania: 2020-09-16

Wyświetleń: 542

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pay-by-link i płatności kartą online – porównanie i zalety rozwiązań

Czy płatności internetowe są bezpieczne?

Choć płatności online są dzisiaj całkowicie powszechne, a ich dokonywanie – praktycznie nieuniknione – wiele osób wciąż żywi obawy wobec tej formy przekazu pieniężnego. Niewątpliwie sieć stawia użytkownika w obliczu wielu zagrożeń związanych z możliwością wyłudzenia danych. W większości przypadków płatności online są jednak na tyle zabezpieczone i szyfrowane, że oszustwa w zasadzie nie są możliwe.

Płacąc w sklepach internetowych, klient zazwyczaj może wybierać spośród kilku wariantów płatności. Najczęściej dostępne są co najmniej dwie opcje – pay-by-link i płatność online kartą. Którą opcję wybrać? Obie mają swoje wady i zalety, o których przeczytasz poniżej.

Pay-by-link – na czym polega?

Jako jedna z najczęściej stosowanych w sklepach internetowych opcji płatności, pay-by-link umożliwia bezpieczne sfinalizowanie transakcji w sposób szybki i nieskomplikowany. Polega to na przekierowaniu na stronę operatora, na której klient wybiera swoją instytucję bankową. Następnie przechodzi do panelu logowania do banku i realizuje szybki przelew w ciągu paru sekund. Najczęściej przed sfinalizowaniem transakcji użytkownik otrzymuje kod autoryzacyjny z banku.

Zalety takiego rozwiązania? Dzięki logowaniu do banku masz pewność najwyższego poziomu bezpieczeństwa transakcji. Nie musisz podejmować dodatkowych środków bezpieczeństwa związanych z podawaniem karty. Wady? Zdarza się, że nie wszystkie instytucje bankowe są dostępne w panelu.

Płatność kartą online – na czym polega?

Płacąc w sklepie internetowym kartą, nie musisz logować się do banku. Wystarczy wypełnić formularz, podając dane karty – jej numer, kod CVV i datę ważności. Następnie należy wcisnąć przycisk ,,zapłać”, a pieniądze zostają pobrane z karty i następuje sfinalizowanie transakcji.

Zaletą płatności online kartą jest niewątpliwie szybkość całego procesu. Jest to jednak mniej bezpieczna opcja, zwłaszcza jeśli korzystasz z sieci publicznych. Należy również regularnie czyścić historię i powziąć inne środki bezpieczeństwa, umożliwiające uniknięcie wycieku wrażliwych danych.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena