Znalezienie firmy cateringowej na każdą okazję to niezwykle ważna decyzja. Korporacyjna lub prywatna, duża lub mała. Wybór odpowiedniego dostawcy usług cateringowych jest konieczny. Na rynku jest wiele firm cateringowych, więc musisz odrobić lekcje i starannie dokonać wyboru, aby zagwarantować sukces dla swojej imprezy.

Data dodania: 2020-07-21

Wyświetleń: 906

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak znaleźć odpowiednią dla siebie firmę cateringową?

Przygotowanie

Zanim zaczniesz szukać firmy cateringowej, musisz pomyśleć o swoich potrzebach cateringowych i zebrać informacje, które firma cateringowa będzie musiała znać:

 • Jaka jest godzina i data wydarzenia?
 • Czy masz na myśli budżet?
 • Gdzie odbywa się Twoje wydarzenie? (A może potrzebujesz miejsca?)
 • Czy na miejscu jest kuchnia?
 • Ilu gości się spodziewasz?
 • Czy któryś z Twoich gości ma specjalne wymagania dietetyczne?
 • Czy Twoje wydarzenie ma motyw?
 • Masz ochotę na określony styl kuchni?
 • Potrzebujesz dekoracji, kwiatów, nakrycia stołu?
 • Potrzebujesz wypożyczyć sprzęt? (Stoły, krzesła, pościel, naczynia itp.)

Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania będziesz wiedział, jakich usług będziesz potrzebować. Świetna firma cateringowa zaoferuje kompletną usługę, aby zaoszczędzić na bieganiu i organizowaniu rzeczy oddzielnie. Organizowanie wszystkiego przez jedną firmę pomoże Twojemu wydarzeniu przebiegać sprawnie i zmniejszyć obciążenie pracą.

Badania

Po zakończeniu przygotowań czas na trochę badań. Najpierw musisz znaleźć firmy cateringowe. Najlepszym sposobem na to jest poszukiwanie rekomendacji. Możesz zapytać przyjaciół, rodzinę i współpracowników. Skorzystaj również z wyszukiwarki, aby znaleźć listę profesjonalnych firm cateringowych w okolicy, w której odbędzie się Twoje wydarzenie.

Teraz wybierz krótką listę firm cateringowych zgodnie z potrzebami zidentyfikowanymi podczas przygotowywania posiłków. Na przykład mogłeś zidentyfikować, że w Twoim lokalu nie ma kuchni lub że Twoi goście mają szczególne problemy dietetyczne lub że musisz wynająć sprzęt.

Gdy będziesz już mieć listę kilku firm cateringowych, skontaktuj się z nimi, podając listę pytań, aby upewnić się, że cieszą się dobrą opinią i są w stanie sprostać Twoim konkretnym wymaganiom.

Czego szukać

Przede wszystkim, czy firma cateringowa oferuje szereg opcji menu, w tym konkretną kuchnię, której szukasz? Większość dobrych firm cateringowych ma na swojej stronie internetowej szczegółowe zestawienia menu. W przeciwnym razie możesz skontaktować się z firmą i poprosić o przesłanie tych informacji pocztą elektroniczną lub faksem.

Jaki rodzaj funkcji organizujesz? Czy to prywatne czy korporacyjne, małe czy duże, swobodne czy formalne, wewnątrz czy na zewnątrz? W każdym przypadku upewnij się, że wybrana firma cateringowa może obsłużyć planowaną przez Ciebie funkcję.

Upewnij się, że firma cateringowa jest dostępna w wybranym przez Ciebie dniu. (Bez ładowania w weekendy lub święta.) Sprawdź również, czy firma cateringowa ma całodobowy serwis i jest dostępna przez 7 dni w tygodniu. Wiele wydarzeń odbywa się po godzinach lub w weekendy, więc będzie to ogromna wada i frustracja, jeśli nie możesz skontaktować się z firmą cateringową wieczorem lub w niedzielny poranek, kiedy nagle pomyślisz o czymś, o czym musisz porozmawiać! I na pewno nie chcesz płacić więcej za catering tylko dlatego, że Twoje wydarzenie nie jest w godzinach pracy.

Czy firma cateringowa zapewnia własną obsługę kelnerską? Czy personel ma doświadczenie w stylu imprezy, którą planujesz? Czy będą profesjonalnie ubrani? Czy personel zajmie się wszystkim, od dostawy i przygotowania po czekanie i późniejsze sprzątanie?

Zgodnie z potrzebami, które zidentyfikowałeś podczas przygotowywania, czy firma cateringowa zapewnia sprzęt, którego potrzebujesz? Może to obejmować stoły, krzesła, pościel, naczynia, szkło, sztućce, a nawet piekarniki i miejsce do serwowania posiłków. Upewnij się, że są w stanie zapewnić to, czego potrzebujesz, abyś nie musiał biegać po wynajęciu imprezy. Upewnij się również, że ich sprzęt jest nowy iw doskonałym stanie. Nie chcesz, aby wytarty len i zmatowiałe sztućce odbierały blasku Twojemu wydarzeniu.

Może potrzebujesz miejsca na swoje wydarzenie? Jeśli tak, firma cateringowa, która może znaleźć dla Ciebie miejsce, pozwoli Ci zaoszczędzić czas i będzie mieć ustalone relacje z tym miejscem. Usprawni to całe doświadczenie cateringowe i znacznie ułatwi Ci życie!

Jeśli planujesz temat przewodni swojego wydarzenia, czy firma cateringowa może pomóc Ci osiągnąć pożądaną atmosferę, od wyboru kuchni po dekoracje i nakrycie stołu?

Gdzie będzie przygotowane jedzenie? Jeśli lokal nie ma kuchni, firma cateringowa będzie musiała ją przygotować i podgrzać na miejscu, a następnie dostarczyć gotową do podania.

Czy firma cateringowa może zorganizować napoje? Logistyka jest bardzo zaangażowana, jeśli musisz to zrobić samodzielnie. Najpierw musisz fizycznie kupić napoje, a następnie przetransportować je do swojego lokalu. Następnie potrzebujesz miejsca do ich przechowywania i sposobu na ich schłodzenie. W dniu, w którym będziesz potrzebować personelu do serwowania napojów, a także miejsca do serwowania w barze, plus szklanki itp. Więc jeśli firma cateringowa nie zajmuje się czymś związanym z napojami, masz o wiele więcej zadań do dodania do ... zrobić listę.

Czy firma jest prawdziwą firmą cateringową? (Nie tylko piekarnia czy kawiarnia). W końcu catering to znacznie więcej niż tylko jedzenie, więc musisz wybrać firmę cateringową, która zna wszystkie aspekty cateringu na imprezy.

Dla spokoju sprawdź, czy firma jest członkiem odpowiedniego stowarzyszenia cateringowego lub możesz również poprosić o referencje. Dobry catering nie powinien mieć nic do ukrycia.

Upewnij się, że firma cateringowa, którą rozważasz, ma rzeczywistą siedzibę i nie jest tylko pośrednikiem internetowym. (W przypadku tych drugich możesz mieć problemy z jakością żywności, odpowiedzialnością i mieć trudności z kontaktem z firmą.)

Jakie metody płatności akceptuje firma? Upewnij się, że akceptują wszystkie formularze, w tym kartę kredytową, i że nie ma dodatkowych opłat za korzystanie z kredytu. Uważaj na firmy, które akceptują tylko gotówkę. Masz bardzo małą siłę przetargową, jeśli coś pójdzie nie tak.

Czy firma cateringowa wymaga depozytu? Prawie wszyscy będą, jednak kwota będzie się znacznie różnić. Im niższy depozyt, tym lepiej.

Jaka jest ich polityka anulowania? Czy możesz odzyskać wszystkie swoje pieniądze, jeśli wydarzenie zostanie odwołane?

Czy mają politykę odroczenia? Miejmy nadzieję, że firma cateringowa może po prostu zmienić datę. Jednak niektórzy pobierają za to opłatę.

Oto krótka lista kontrolna, która pomoże Ci znaleźć odpowiednią firmę cateringową:

 1. Opcje menu - czy mają to, czego szukasz? (W tym jakieś specjalne wymagania dietetyczne?)
 2. Czy mogą zaspokoić Twoje szczególne potrzeby? (Korporacyjne, prywatne itp.)
 3. Czy są dostępne w dniu planowanego wydarzenia?
 4. Czy można się z nimi kontaktować przez całą dobę?
 5. Czy mogą zapewnić personel? Czy personel jest profesjonalny i ma doświadczenie w stylu imprezy?
 6. Czy mogą zorganizować wypożyczenie sprzętu? Czy sprzęt jest w dobrym stanie?
 7. Czy w razie potrzeby mogą zorganizować dla Ciebie miejsce?
 8. W razie potrzeby czy mogą pomóc w tworzeniu motywów i dekoracji?
 9. Czy są elastyczne w zakresie przygotowywania posiłków, jeśli masz ograniczone zaplecze kuchenne?
 10. Czy firma cateringowa może zorganizować napoje?
 11. Czy są prawdziwymi cateringami, a nie piekarnią lub kawiarnią?
 12. Czy są członkami stowarzyszenia Restaurant & Catering?
 13. Zapytaj o referencje.
 14. Czy firma cateringowa ma rzeczywistą siedzibę, a nie tylko sprzedawca online?
 15. Czy akceptują wszystkie metody płatności, w tym kredyt?
 16. Czy mają dopłatę kredytową?
 17. Jakiego depozytu potrzebują?
 18. Jaka jest ich polityka anulowania?
 19. Jaka jest ich polityka odroczenia?

Uzyskaj wycenę

Po przejrzeniu powyższej listy kontrolnej i znalezieniu renomowanego dostawcy usług cateringowych, który może spełnić Twoje wymagania, nadszedł czas, aby zapoznać się ze szczegółami i uzyskać wycenę.

Dobra obsługa Firmy cateringowe zazwyczaj mają dobrze zaprojektowany formularz online do przesłania szybkiej wyceny, co może ułatwić i przyspieszyć sprawę. Możesz jednak preferować obsługę osobistą, dlatego ważne jest, aby wybrana firma cateringowa była łatwa w kontakcie.

Szukając wyceny, pomocna jest firma cateringowa, jeśli możesz doradzić budżet. W ten sposób mogą pomóc Ci zaprojektować menu w oparciu o to, co możesz wydać, ilu gości się spodziewasz i jakich innych usług potrzebujesz (takich jak na przykład personel i sprzęt). Dobry catering ma bogatą wiedzę i będzie najprawdopodobniej masz jakieś natchnione sugestie, które nie przyszły ci do głowy po prostu po przejrzeniu ich menu.

Gdy już zdecydujesz się na jedzenie, personel, sprzęt, napoje, miejsce lub cokolwiek innego, poproś o szczegółową wycenę.

Upewnij się, że wycena obejmuje wszystko, w tym podatek i dostawę, aby nie zostać ukąszonym ukrytymi dodatkami po zaangażowaniu się w catering.

Złóż zamówienie!

Teraz przeprowadziłeś wstępne przygotowania i badania oraz otrzymałeś szczegółową wycenę. Jeśli jesteś zadowolony z ceny i przejrzałeś wszystko z powyższej listy kontrolnej, czas złożyć zamówienie! I możesz to zrobić, mając pewność, że wybrałeś odpowiednią firmę cateringową do pracy!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena