Zakup wyprawki, szczególnie dla pierwszego dziecka to duże wyzwanie, a także spory wydatek. Warto przemyśleć przed zakupem co będzie nam najbardziej potrzebne i co ułatwi nam opiekę nad niemowlęciem. Rożki niemowlęce są bardzo wygodne w użyciu i przydają się już od pierwszych dni dziecka aż do około szóstego miesiąca życia. 

Data dodania: 2020-06-24

Wyświetleń: 543

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Czy rożki niemowlęce są potrzebne?

Rożki niemowlęce mogą być używane w łóżeczku jako mata lub kocyk, w wózku, w fotelikach i koszach przeznaczonych do samochodu. Dziecko poczuje się w nim wygodnie i komfortowo praktycznie w każdych warunkach – na wizycie u rodziny, podczas badań lekarskich, karmienia piersią czy w podróży.

Jakie są rodzaje i jaki rożek niemowlęcy wybrać najlepiej?

Rożki niemowlęce występują najczęściej w dwóch rozmiarach  - mniejsze i większe. Najlepiej spełniają swoją rolę te o uniwersalnych wymiarach około 70 x 70 centymetrów.

Szeroki wybór rożków niemowlęcych proponuje firma bellochi.com. Są one wykonane z róznych materiałów – 100-procentowej bawełny lub welwetu. Są też rożki dwustronne, wykonane z tych obydwu materiałów. Wszystkie rożki firmy bellochi.com są wiązane szarfą, co pozwala na regulację wielkości i w razie potrzeby może ograniczyć nieco nadmierną ruchliwość niemowlęcia. Wypełnienie jest całkowicie antyalergiczne i wykonane z najwyższej jakości włókniny silikonowej. Wykonane są zgodnie z normami Unii Europejskiej i posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikat bezpieczeństwa Oeko-Text Standad 100. Rożki niemowlęce bellochi są łatwe w praniu i nie tracą kolorów. Są całkowicie bezpieczne, wytrzymałe a zarazem bardzo delikatne i przyjemne w dotyku.

Jakie funkcje spełniają rożki niemowlęce?

Przytulne rożki niemowlęce ułatwiają usypianie dziecka, zapewniając mu poczucie bezpieczeństwa, komfort i ciepło. Ponieważ dziecko jest w nie całkowicie otulone przypominają mu warunki w jakich znajdowało się w brzuchu mamy. Pomagają uspokoić dziecko. Doskonale regulują aktywność ruchową dziecka. Lekko ją ograniczają, a jednocześnie pozwalają na w miarę swobodne poruszanie nóżkami i rączkami. Pomagają nosić niemowlę na ręku, doskonale nadają się do noszenia dzieci niedawno urodzonych lub wcześniaków. Są niezastąpione podczas wyjść, bliższych i dalszych podróży. Można ich używać do około szóstego miesiąca życia, lub do wieku w którym dziecko nauczy się samodzielnie przewracać z pleców na brzuszek. Rożek niemowlęcy to doskonały pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy. Nawet, jeśli już taki posiada na pewno drugi się przyda. Reasumując – rożki niemowlęce służąc dzieciom również bardzo ułatwiają opiekę rodzicom.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena