W co zainwestować środki ? To pytanie zadaje sobie wiele osób, szczególnie w tak niestabilnych czasach. Lokaty bankowe nie przynoszą zysku, wprost przeciwnie, są obciążone ryzykiem straty. Samodzielna gra na giełdzie wymaga doświadczenia, wiedzy i znacznych środków finansowych. 

Data dodania: 2020-06-24

Wyświetleń: 568

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Złote sztabki –  zawsze pewna lokata

Podobnie z nieruchomościami – potrzebne duże środki, niepewna i trudna do oszacowania stopa zwrotu. Historia uczy, że w czasie wszelkich kryzysów, zachwiań na giełdzie, wojen itp. złota, a szczególnie sztabki złota okazywały się inwestycją pewną i  prostą. Złoto nie jest produktem – jest walutą używaną na całym świecie. Ponieważ jego podaż jest ograniczona nie podlega również czynnikowi inflacji.

Kto i jak może zainwestować pieniądze w sztabki złota?

Wbrew powszechnej opinii nie trzeba być osobą wyjątkowo majętną by ulokować część środków w złocie. Z filmu i literatury sztabki złota kojarzą się z wielkimi, ciężkimi sztabami ukrytymi w potężnych sejfach milionerów. Tymczasem wystarczy kwota kilkuset złotych by stać się posiadaczem inwestycyjnych sztabek złota. Obrót sztabkami złota prowadzi warszawska firma Artar.eu. Można w niej nabyć sztabki o różnym ciężarze począwszy od 1 grama, a skończywszy na 1 kilogramie. Są to sztabki nowe, z czystego złota o najwyższej możliwie próbie 999,9. Sztabki są w stanie menniczym, profesjonalnie zabezpieczone przed mechanicznymi uszkodzeniami. Można je kupić za gotówkę od ręki, sprzedawca gwarantuje poufność i dyskrecję transakcji. Rejestracja danych osobowych klienta konieczna jest jedynie w wypadku transakcji, których wartość przekracza 15 000 Euro ze względu na przepisy przeciwdziałające praniu pieniędzy.

Wszystkie sztabki są opatrzone honorowanymi na całym świecie certyfikatami LBMA - Argor-Heraeus, C. Hafner, Pamp, Umicore, Valcambi, Rand Refinery, Royal Canadian Mint. Doświadczeni doradcy Artar.eu pomogą dobrać portfel inwestycyjny sztabek złota do możliwości finansowych i oczekiwań klienta.

Artar.eu prowadzi również sprzedaż używanych sztabek złota o różnej wadze. Wyceniane są w zależności od wagi – za 1 gram.

Ile można zarobić na sztabkach złota?

Sztabki złota to inwestycja długoterminowa i na pewno nie jest gwarancją szybkiego wzbogacenia się. Skutecznie natomiast ochroni oszczędności przed inflacją. Kupując sztabki złota należy zdać sobie sprawę, że płacimy nie tylko za giełdową cenę złota, ale ponosimy również koszty sporządzenia sztabki, a także marży dealera. Sprzedając sztabki złota należy uważnie śledzić notowania giełdowe aby wybrać odpowiedni moment. Kolejną zaletą inwestycji w sztabki złota jest to, że można sprzedać je od ręki, a także to, że posiadający je dłużej niż 6 miesięcy mnie płacą podatku dochodowego, podatku VAT, a także podatku od zysków kapitałowych zwanego popularnie „podatkiem Belki”

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena