Któż z nas nie chciałby mieć milionów na koncie i willi na prywatnej wyspie? Są to oczywiście dosyć wygórowane marzenia, które jednak warto mieć i do nich dążyć. Zanim dojdziemy do tak wysokiego poziomu musimy od czegoś zacząć. 

Data dodania: 2020-02-26

Wyświetleń: 377

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak pomnożyć kapitał inwestując w nieruchomości?

Najpopularniejszym na to sposobem jest zgromadzenie kapitału, który inwestujemy w obiecujące, dobrze zapowiadające się projekty. Niektórzy powierzają swoje oszczędności jednemu z banków na oprocentowanej lokacie, inni kupują akcje wartościowych firm, a pozostali widzą swoją szansę w nieruchomościach. Jedno jest pewne, obecna sytuacja na rynku mieszkaniowym sprawia, że są one dużo bardziej opłacalne, niż jakakolwiek lokata.

Kupno mieszkań pod wynajem

Sytuacja na polskim rynku sprawia, że inwestowanie w nieruchomości jest bardzo dobrą decyzją. Mieszkania są coraz droższe, więc wielu ludzi na nie nie stać, przez co wybierają opcję wynajmu. Nie jest to też tanie rozwiązanie, dlatego właśnie warto w nie zainwestować. Za zgromadzony przez nas kapitał kupujemy mieszkanie, może być to nawet z pomocą wziętego kredytu. Ustalamy wysokość czynszu, która zbierana po jakimś czasie zwróci nam w całości poniesione przez nas koszty i zacznie przynosić zyski. Jest to oczywiście inwestycja na długie lata, lecz na pewno jest warta rozważenia. Największą popularnością cieszą się małe mieszkania -kawalerki lub dwupokojowe, ponieważ są to metraże, które są w zasięgu większości osób. Jednak mieszkania o dużej powierzchni wcale nie są złym pomysłem. Wystarczy mieć na nie dobry pomysł np. podzielić na kilka niezależnych pokoi i każdy z nich wynajmować osobno. 

Inwestowanie w luksusowe nieruchomości

Luksus kosztuje z tym nie ma co się kłócić. Niektóre osoby przyzwyczajone są do takich warunków na co dzień, inni korzystają z takich wygód od święta. Jednak niezależnie którą grupę weźmiemy pod uwagę, są oni w stanie zapłacić za to niemałe kwoty. Niektórzy płacą, aby inni mogli na tym zarabiać. Jeżeli mamy do zainwestowania naprawdę sporą sumę warto zainwestować w nieruchomości w Warszawie o podwyższonym standardzie. Tyczy się to zarówno mieszkań pod wynajem na długi czas, jak również krótkoterminowego. Ta druga opcja szczególnie widoczna jest w miejscach turystycznych. Sąsiedztwo morza, gór lub innych cudów przyrody tylko podniesie ich wartość. Jeśli decydujemy się na taką opcję musimy ją zaplanować od A do Z. Nie wystarczy kupić nieruchomości, trzeba ją również wykończyć, a także wyposażyć w najnowsze rozwiązania i atrakcje. Wszystko oczywiście z górnej półki. 

Jak kupić tanio, a sprzedać drogo?

Istnieje także inna metoda na zarobek. Polega ona na tym, że spośród setek ogłoszeń mieszkań z rynku wtórnego szukamy prawdziwych perełek. Konkretnie szukamy lokali w dobrej lokalizacji, o dobrym rozkładzie i dobrze prosperujących na przyszłość. Są to jedyne czynniki warte uwagi, ponieważ nie mamy na nie wpływy, a mają bezpośredni wpływ na wartość lokalizacji. Wszystko inne jest kwestią remontu. Niezależnie od tego ile on nas wyniesie jest to na pewno opłacalne. Kupujemy tanio nieruchomość, inwestujemy w nią pieniądze, tutaj kwota zależy od stopnia wymaganego remontu i sprzedajemy ją za znacznie większą cenę. Zapotrzebowanie jest duże, więc nie ma się co dziwić, że się to opłaca.

Licencja: Copyright - zastrzeżona