Sprawdzony chirurg stomatolog jest w stanie sprawić, że twój uśmiech znowu będzie funkcjonalny! Z pomocą chirurga stomatologa rozwiązuje się wiele problemów natury zdrowotnej, związanej z zębami. Dbanie o uśmiech z wykorzystaniem rozwiązań z zakresu chirurgii stomatologicznej pozwala na wyleczenie chorób, których nie da się leczyć innymi drogami.

Data dodania: 2019-10-14

Wyświetleń: 324

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Najpopularniejsze zabiegi chirurgii stomatologicznej

Warto jest zrobić rozeznanie w zakresie, jakie zabiegi chirurgii stomatologicznej są najczęściej wykonywane. Wbrew pozorom, nie jest to liczba liczba, a jednak stanowią one znakomitą większość wszystkich wykonywanych zabiegów - ze względu na ich popularność, warto je poznać.

Hemisekcja zęba

Hemisekcja zalicza się do grona zabiegów, mających na celu przywrócić życie zębowi skazanemu na ekstrakcję. Skupia się on na usunięciu części zęba - najczęściej jego połowy - w połączeniu z korzeniem. Usunięta część musi obejmować skażony fragment, dlatego też hemisekcja jest stosowana między innymi wtedy, gdy próchnica zaatakowała zęba i ciężko będzie ją wyleczyć innym sposobem. Ząb po hemisekcji odbudowuje się z wykorzystaniem na przykład korony protetycznej.

Implantacja

Implantacja jest zabiegiem, podczas którego lekarz wszczepia odpowiednio wcześniej dopasowane implanty stomatologiczne. Implanty stomatologiczne stanowią rozwiązanie protetyczne, wykorzystywane w momencie, gdy pacjent utraci naturalnego zęba i istnieje konieczność zastąpienia go rozwiązaniem zbliżonym funkcjonalnością i estetyką do naturalnego zęba. Plusem implantów stomatologicznych jest ich długowieczność - bardzo prawdopodobne, że raz wszczepiony implant będzie pełnić swoją funkcję do końca życia pacjenta.

Ekstrakcja zębów

Mimo swojej prostoty, ekstrakcja zębów również zalicza się do zabiegów chirurgicznych. Jest to o tyle ciekawe, że zabieg ten nie kojarzy się ze szczególną złożonością - a jednak, do wykonania go konieczne jest posiadanie niezbędnego doświadczenia i wiedzy, aby wykonać go dobrze. Ekstrakcja zębów jest szczególnie ważna w ortodoncji, a także wtedy, gdy ząb nie nadaje się już do leczenia.

Dłutowanie zębów

Dłutowanie zębów to jedna z form ekstrakcji zębów, jednak w porównaniu do tradycyjnego „wyrwania” zęba, jest ona dla pacjenta nieco mniej przyjemna. Dłutowanie wykorzystuje się najczęściej w przypadku zębów mądrości, ze względu na ich ulokowanie, a także fakt, że nie zawsze udaje im się prawidłowo wyjść na powierzchnię. Dłutowanie można zastosować także, gdy ząb został złamany i nie da się go usunąć poprzez tradycyjny zabieg ekstrakcji.

Jeśli potrzebujesz pomocy chirurga stomatologa, zapraszamy do gabinetu http://www.broniecki.eu/oferta/chirurgia-stomatologiczna

Licencja: Copyright - zastrzeżona