Chirurgia plastyczna pomaga wielu kobietom pozbyć się kompleksów, które towarzyszyły im od dawna. Dzięki zabiegom wykonywanym przez doświadczonych chirurgów, panie poprawiają urodę bez tworzenia nienaturalnego efektu. 

Data dodania: 2019-09-19

Wyświetleń: 2382

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Rhinoplastyka, czyli korekcja nosa

Szczególną popularnością cieszy się korekcja nosa, która umożliwia poprawienie kształtu tego ważnego organu bez ryzyka utraty zdrowia. Sprawdź, dlaczego rhinoplastyka jest tak popularna.

 

1. Dlaczego kobiety decydują się na zabieg korekcja nosa?

2. Czy korekcja nosa to trudny zabieg?

Rhinoplastyka, czyli korekcja nosa, to zabieg, który wykonuje się nie tylko u kobiet niezadowolonych z posiadanego kształtu nosa. Dzięki niemu można rozwiązać również szereg problemów zdrowotnych, przy okazji usuwając kompleksy. Dlaczego chirurgia plastyczna w tym zakresie jest coraz popularniejsza?

Dlaczego kobiety decydują się na zabieg korekcja nosa?

Istnieje wiele przyczyn, dla których kobiety decydują się na korekcję nosa, jednak najpopularniejszą z nich jest niezadowolenie z posiadanego kształtu tego organu. W mediach i kolorowych czasopismach promuje się ideał piękna z prostym, zgrabnym noskiem, dlatego panie, które się w niego nie wpisują często mają kompleksy. Z pomocą przychodzi im chirurgia plastyczna. Dzięki rhinoplastyce możliwe jest zmniejszenie zbyt dużego nosa, jego zwężenie, podniesienie czubka do góry, a nawet usunięcie garbu. Chirurg dokonuje korekcji z uwzględnieniem oczekiwań pacjentki, a także biorąc pod uwagę jej aktualny wygląd. Zmiana jest dzięki temu subtelna i pomaga wydobyć naturalne piękno kobiety, bez tworzenia efektu „doklejonego nosa”, który zupełnie nie pasuje do twarzy.

Chirurgia plastyczna nosa jest coraz popularniejsza nie tylko ze względu na jej większą dostępność. Panie decydują się na nią, gdyż rhinoplastyka przestała być postrzegana jedynie jako przejaw próżności. Do jej wykonania przyznaje się wiele sławnych kobiet, a także tych, które na co dzień spotyka się w pracy i w wielu innych miejscach. Większość z nich przyznaje, że decyzja o wykonaniu zabiegu była jedną z najlepszych, jaką podjęły w życiu. Chirurgia plastyczna nosa pomogła im odzyskać pewność siebie, a także poprawić komfort codziennego życia. W wielu przypadkach korekcja kształtu nosa jest łączona z prostowaniem krzywej przegrody nosowej, co pozytywnie wpływa na stan zdrowia.

Chirurgia plastyczna - dr Dariusz Rychlik

Czy korekcja nosa to trudny zabieg?

Plastyka nosa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach chirurgii plastycznej. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym w zależności od stopnia rozległości ingerencji chirurgicznej. Pacjent przebywa w klinice przez okres od 1 do 2 dni. W ramach operacji korzysta z pobytu w klinice, specjalistycznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej oraz pełnego pakietu wyżywienia. Jeśli operowana jest część kostna nosa, zakłada się na niego opatrunek gipsowy, który usuwa się w 8 dobie po zabiegu. Po upływie 14 dni pacjent może wrócić do normalnej pracy. Dłuższa absencja chorobowa jest bardzo rzadka. Dotyczy jedynie osób, które wykonują ciężkie prace fizyczne, gdyż duży wysiłek jest dozwolony dopiero po upływie 2 miesięcy od zabiegu.

Tuż po zabiegu nos i twarz są silnie opuchnięte, a po zdjęciu gipsu jeszcze przez kilka dni mogą utrzymywać się siniaki. Proces gojenia kości i chrząstki nosa trwa od 10 do 12 miesięcy, dlatego w tym czasie kształt organu będzie się zmieniać. Końcowy efekt korekcji będzie widoczny dopiero wtedy. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, ważne jest korzystanie z pomocy doświadczonych i sprawdzonych chirurgów plastycznych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena