Tradycyjne leczenie kanałowe to zabieg znany do wielu lat, wykorzystywany w zakresie leczenia nieodwracalnego zapalenia miazgi zęba. Jak jednak łatwo się domyślić, każda dziedzina stomatologii, także endodoncja musi się zmieniać, aby nie tylko świadczyć możliwie najlepsze usługi, ale też spełniać coraz to większe wymagania pacjentów. 

Data dodania: 2019-07-23

Wyświetleń: 751

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest tak skuteczne?

Jednym z narzędzi umożliwiających realizację celów współczesnej stomatologii jest mikroskop. Dlaczego jest on tak ważny? Sprawdźmy to!

Jak wygląda leczenie kanałowe?

Na samym początku warto zastanowić się i wytłumaczyć jak wygląda oraz na czym polega leczenie kanałowe. Jest to zabieg, wykorzystywany w momencie, gdy próchnica zębów rozwinie się do tego stopnia, że zaatakuje ona miazgę zęba i zainfekuje ją. Często takie zapalenie jest niemożliwe do wyleczenia przy pomocy konwencjonalnych metod i wymaga podjęcia leczenia kanałowego.

Podczas jego trwania stomatolog otwiera komorę zęba i po dotarciu do miazgi, usuwa całą tkankę nerwową, odpowiedzialną za odczuwanie bólu. Po tej czynności niezbędne jest oczyszczenie i zdezynfekowanie wnętrza zęba, gdyż dzięki temu możliwe będzie zredukowanie ryzyka ponownej infekcji niemalże do zera. Aby jednak całkowicie odizolować komorę zęba od bakterii i resztek pokarmu, konieczne jest wypełnienie kanału przy pomocy płynnej gutaperki. Tak zabezpieczony ząb może służyć nam przez lata!

Endodoncja, czyli potocznie leczenie kanałowe jest często traktowane jako ostatnia deska ratunku przed koniecznością wykonania ekstrakcji zęba! Warto rozważyć wykonanie tego zabiegu, zwłaszcza jeżeli zależy nam na pozostawieniu zęba w jamie ustnej!

Wykorzystanie mikroskopu w endodoncji — zalety

Co jednak oferuje sam mikroskop w trakcie leczenia kanałowego? Oczywiście nie trudno się domyślić tego, że pozwala on na zauważenie tego, co nie do zauważenia ludzkim okiem. Dzięki temu, że pole zabiegu zostaje zmniejszone do niezwykle małych wymiarów, stomatolog może dokładnie przeanalizować strukturę zęba. Mikroskop pozwala między innymi na to, aby endodonta mógł zauważyć nienaturalnie zakrzywione kanały czy też takie, który ustrzegły się przed okiem stomatologa przy pierwotnym przeprowadzeniu leczenia. Mikroskop w połączeniu z leczeniem kanałowym wiąże się z jednym słowem — prezycja. Nic więc dziwnego, że stomatolodzy coraz częściej rezygnują z tradycyjnego leczenia endodontycznego i decydują się na leczenie kanałowe pod mikroskopem! Wszystko dla dobra swoich pacjentów i skuteczniejszego leczenia.

Więcej informacji na https://ladentista.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-wroclaw-mikroendodoncja/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena