Wiele osób marzy o własnej stronie internetowej, nosząc w głowie pomysł na to, co mogłoby się na niej znaleźć. Jeszcze inni chcieliby to narzędzie wykorzystać do celów marketingowych związanych z ich działalnością i pozyskać większą ilość Klientów, sprzedać więcej produktów lub usług. 

Data dodania: 2019-02-26

Wyświetleń: 531

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak samodzielnie założyć stronę www i dlaczego na WordPressie?

Tak naprawdę każdy powód jest dobry, pytanie tylko od czego zacząć realizację tego przedsięwzięcia?

Przeglądając oferty agencji interaktywnych możemy się zorientować, że zamówienie takiej strony, która jest od początku do końca szyta na miarę według naszych wytycznych, może być kosztowne, a ceny takiej usługi zaczynają się od kilku tysięcy złotych i lecą jak szalone w górę. Decydując się na taką usługę otrzymujemy gotowy produkt i nie musimy się zastanawiać w jaki sposób on działa, ale z drugiej strony kwota za taką stronę nie dla każdego jest osiągalna czy akceptowalna. Dlatego na rynku dostępne są alternatywne rozwiązania, np. związane z wykorzystaniem darmowych silników stron internetowych, takich jak chociażby WordPress. To najpopularniejszy na świecie system CMS, którego udział w rynku tego typu rozwiązań przekroczył już 60%.

Czy założenie strony z wykorzystaniem WordPressa to dobry pomysł?

Jest to o tyle korzystne, że możemy to zrobić samodzielnie, pod warunkiem, że jesteśmy otwarci na to, aby nauczyć się czegoś nowego. Oczywiście, jedną z największych zalet tego oprogramowania jest to, że nie trzeba za nie płacić. Dodatkowo - otrzymujemy system zarządzania treścią, który jest prosty w obsłudze, bardzo intuicyjny i daje nam ogrom możliwości. Dzięki temu, że możemy go praktycznie w dowolny sposób rozbudować, nie musimy w ogóle znać się na programowaniu. Bez problemu wprowadzimy zmiany w wyglądzie strony, dodamy nowe funkcjonalności czy przebudujemy kontent witryny.

Ogromną zaletę stanowi fakt, że w dowolnym momencie możemy pokusić się o całkowitą zmianę wyglądu strony poprzez wybór konkretnego motywu graficznego. Możemy wybrać szablon darmowy lub płatny, w zależności od naszych preferencji. Personalizacja szablonu może nam zająć trochę czasu, ale również do najtrudniejszych nie należy zwłaszcza jeśli wykorzystamy takie rewelacyjne dodatki jak Elementor. W bazie bezpłatnych motywów znajdziemy takie, które sprawdzą się pod bloga, sklep internetowy, galerię zdjęć, nowoczesną stronę firmową czy portal informacyjny.

Wprowadzanie treści, dodawanie stron, podstron i artykułów odbywa się za pomocą wygodnego edytora treści. Dodatkowo, warto wspomnieć o dziesiątkach tysięcy dostępnych wtyczek, które pozwalają swobodnie modelować funkcjonalność witryny.

Jak zabrać się do założenia strony?

Zacznij od spraw organizacyjnych, które są związane z wykupieniem domeny czy konta hostingowego gdzie w dalszym etapie zainstalujesz WordPress'a. Kolejny krok to wiedza. Musisz dokładnie poznać narzędzie i jego możliwości, aby móc je wykorzystać w sposób świadomy i efektywny. W końcu Twoja strona zapewne będzie realizowała konkretne cele, a żeby tak się stało musisz wiedzieć jak korzystając z WordPressa możesz to osiągnąć.

Na blogu https://jak-zrobic-strone.pl znajdziesz szereg interesujących tutoriali, filmów i poradników, z których możesz czerpać pełnymi garściami. Wystarczy sięgnąć.

Licencja: Copyright - zastrzeżona