0głosów
0głosów dodatnich
0głosów ujemnych
363razy czytane
0przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Możliwość zaprojektowania i stworzenia nowego biura naszej firmy to niezwykle ekscytująca perspektywa. Możemy przecież swobodnie decydować o tym, jak będzie ono wyglądało oraz jakie zostaną w nim zastosowane rozwiązania. 

Aranżacja nowego biura – jak przez to przebrnąć?

W rzeczywistości okazuje się często jednak, że zadanie to może być znacznie trudniejsze niż nam się wydawało. A planując aranżację takiej przestrzeni, musimy wziąć pod uwagę mnóstwo najróżniejszych kwestii. Jak zatem przejść przez ten cały proces i nie zwariować? Oto kilka wskazówek.

Planowanie

 

Jak w każdym dużym czy małym projekcie, planowanie jest sprawą wręcz kluczową. Dzięki temu, możemy z wyprzedzeniem przeanalizować różne nasze pomysły i zdecydować się na realizację tych najbardziej dla nas korzystnych. Dlatego też, warto zgromadzić wokół siebie dobrych fachowców i wraz z nimi rozważyć wszystkie koncepcje, które mogą się sprawdzić w przypadku konkretnej przestrzeni. Burza mózgów to często najlepszy sposób na to, aby dostrzec wszystkie wady i zalety poszczególnych pomysłów.

 

W trakcie planowania aranżacji biura, czy jakiejkolwiek innej przestrzeni, niezwykle ważne jest również ustalenie budżetu. To na jego podstawie będziemy mogli stwierdzić, które rozwiązania czy koncepcje mogą zostać faktycznie zrealizowane. Nikt przecież nie chciałby znaleźć się w sytuacji, gdy w trakcie wykonywania prac okaże się, iż brakuje nam środków na ich dokończenie. Warto zatem z góry określić ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na stworzenie naszego nowego biura.

 

Przestrzeń funkcjonalna, ale i przyjazna dla oka

 

Biuro ma przede wszystkim dobrze spełniać swoje zadanie, ale warto pamiętać, że osoby pracujące w takim pomieszczeniu, spędzają w nim wiele godzin. Z tego powodu, wygląd samego biura ma również bardzo duże znaczenie dla komfortu pracy w nim. Jeśli zatroszczymy się o to, by znajdowały się w nim elementy sprzyjające napędzaniu kreatywności, efektywność naszych pracowników również się podniesie.

 

Praktycznie od zawsze wskazuje się chociażby na to, że w miejscu, w którym wykonujemy nasze obowiązki służbowe, powinny się znajdować żywe rośliny. Nie bez powodu, ponieważ nie tylko dostarczają one naszym organizmom dużych ilości tlenu, ale także wpływają na polepszenie się samopoczucia pracowników oraz wzrost ich efektywności. Co więcej, wskazuje się także na to, że towarzystwo roślin może pomóc się nam uspokoić oraz zmniejszyć odczuwany stres.

 

Bardzo ciekawym pomysłem na zastosowanie roślin w pomieszczeniu biurowym są ogrody wertykalne. Stanowią one świetny element dekoracyjny, nie zajmują zbyt dużo cennej przestrzeni i do tego wykonane są z żywych roślin, mchów oraz porostów. Co ciekawe, takie żywe obrazy na ścianach, mogą przybrać dowolne kształty, a nawet logo firmy. Warto zajrzeć na stronę https://4naturesystem.com/pl  i sprawdzić również, jaki wpływ mają „zielone ściany” na jakość pracy biurowej.

 

Pomyśl o ergonomii

 

Ergonomia pacy to niezwykle ważny element, o którym powinniśmy pamiętać aranżując nasze biuro. Zapewnienie naszym pracownikom jak najlepszych warunków do wykonywania ich obowiązków, przyczynia się do znacznego wzrostu ich efektywności. Stosując się do wszystkich najistotniejszych zasad ergonomii, możemy zatroszczyć się o lepszy stan zdrowia osób dla nas pracujących. To natomiast wpłynie na polepszenie się ich samopoczucia oraz wzrost kreatywności czy chęci do pracy.

 

Dobrze wyposażone, ergonomiczne stanowisko pracy powinno się składać przede wszystkim z odpowiednio dużego biurka oraz wygodnego fotela. Na biurku musi być miejsce na swobodne rozłożenie wszystkich tych sprzętów, z których na co dzień korzysta pracownik. Chodzi tutaj o monitor ustawiony we właściwej odległości od naszych oczu, klawiaturę czy dokumenty, z jakich korzystamy, albo akcesoria biurowe.

 

Jeśli chodzi o fotel, musi on stanowić doskonałą podporę dla pleców osoby, która na nim siedzi. Dlatego bardzo ważne jest regulowane i dobrze wyprofilowane oparcie. Oprócz tego, pamiętajmy o wygodnym siedzisku oraz regulowanych podłokietnikach. Dobry fotel może kosztować nieco więcej, ale jest to inwestycja, na którą zdecydowanie warto się pokusić.

 

Miejsce relaksu

 

Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że ciągła praca przy komputerze przez wiele godzin nie wpływa korzystnie na możliwości ich pracowników. Znużeni i zmęczeni po prostu pracują mniej efektywnie, co nie jest pozytywnym zjawiskiem z perspektywy firmy. Dlatego warto pomyśleć o stworzeniu w przestrzeni biurowej miejsca, w którym w czasie przerwy od pracy, nasi pracownicy będą mogli się zrelaksować.

 

Często nie potrzeba dużych nakładów pieniężnych, aby zaaranżować nawet niewielki pokój, w którym ustawimy wygodne sofy, fotele czy nawet pufy. Dobrym pomysłem jest także stworzenie aneksu kuchennego oraz nawet niewielkiej jadalni, w której pracownicy mogą swobodnie zjeść lunch, czy porozmawiać przy dobrej kawie. Nawet kilka chwil przerwy, spędzonych w takim przyjaznym miejscu, może sprawić, że nabiorą oni sił i energii do dalszej pracy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona