Bez cienia wątpliwości, włosy są jednym z kluczowych elementów, który ma wpływ na urodę zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Z reguły jednak, to kobiety zdecydowanie bardziej zaobsorbowane są ich pielęgnacją. Nie ma w tym nic, co mogłoby dziwić – wszak, Panie mają z reguły dłuższe włosy. Co więcej, nie bez powodu określane są mianem płci pięknej.

Data dodania: 2019-02-02

Wyświetleń: 1235

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

10 błędów w pielęgnacji włosów

Prawidłowa pielęgnacja włosów
Termin „prawidłowej pielęgnacji włosów” przed każdą kobietę definiowany jest inaczej. Jest to w pełni zrozumiałe – w zależności od typu włosa i jego kondycji, stosujemy zróżnicowane, dedykowane danym włosom – zabiegi.

 

Niestety, wiele Pań popełnia mnóstwo błędów w codziennej pielęgnacji, co nie tylko skutkuje brakiem określonych efektów, ale także degradacją struktury włosa.

 

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji włosów
Jako, że zdecydowanie łatwiej zapobiegać, aniżeli odbudowywać – pragniemy przedstawić 10 najczęściej popełnianych błędów w codziennej pielęgnacji włosów. Mamy nadzieję, że ta lista pozwoli Ci uniknąć „wtop” i sprawi, że Twoje włosy będą piękne, zdrowe i pełne blasku.

 

 1. Brak analizy składu wykorzystywanych kosmetyków

Zdecydowana większość kobiet i niemal 100% mężczyzn – nie interesuje się tym, co zawierają wykorzystywane kosmetyki do włosów. To ogromny błąd! Tym bardziej, że w lwiej części szamponów i nawet odżywek znajdują się składniki, które mają negatywny wpływ na strukturę włosa. Największym zagrożeniem dla włosów są SLS i SLES.
 

 1. Zbyt częste farbowanie włosów
  Wiele kobiet bezustannie poddaje włosy farbowaniu, czego skutkiem jest niemal całkowite zniszczenie i przesuszenie włosów. To, obniża jego żywotność i skraca cykl życia włosa, co doprowadza do nadmiernego wypadania włosów i przerzedzenia fryzury.
   

 2. Suszenie gorącym nawiewem
  Suszarka z gorącym nawiewem to urządzenie, które powoli – mówiąc kolokwialnie – odchodzi „do lamusa”. I słusznie. Wszak, ciepły strumień powietrza może skutkować przeszuszeniem włosa.
   

 3. Mycie włosów w gorącej wodzie
  Zbyt wysoka temperatura wody nie służy włosom. Przede wszystkim, gorąca woda może doprowadzać do otwierania się łuski włosa, czego konsekwencją może być utrata naturalnego blasku włosów.
   

 4. Zbyt częste mycie włosów
  Wydawać by się mogło, że kąpiel włosów – jako zabieg higieniczny jest jak najbardziej wskazana. Nic bardziej mylnego! Podczas mycia włosów wypłukujemy sebum – naturalną barierę ochronną, czego konsekwencją jest osłabienie i efekt przesuszonych włosów.
   

 5. Dobór niewłaściwych kosmetyków
  Powinniśmy nie tylko analizować skład kosmetyków, ale także korzystać z produktów dedykowanych danemu typowi włosów. Warto przy tym wiedzieć, że im bardziej specjalistyczny preparat, tym lepiej. Aby dowiedzieć się z jakich kosmetyków korzystać, warto odwiedzić trychologa.
   

 6. Regularne korzystanie z prostownicy
  Prostownica to kolejne urządzenie termiczne na naszej liście, które warto wyeliminować z codziennego użytku. Podobnie jak w przypadku suszarki z gorącym nawiewem – może stanowić główną przyczynę nadmiernego przesuszania się włosów.
   

 7. Regularne korzystanie z lokówki
  Lokówka, czyli urządzenie, dzięki któremu uzyskamy efekt fal, loków i koków. Uwielbiane przez kobiety marzące o kręconych włosach, jednocześnie stanowiące wroga numer jeden dla sebum. Nie dość, że podczas samego procesu doprowadzamy do przesuszania się włosa i utraty wody, to na dodatek – powstały skręt sprawia, że sebum nie dociera do końcówek włosów.
   

 8. Niezwiązywanie włosów na noc
  Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że włosy pozostawione luzem ulegają mikroniszczeniom i nadmiernemu wypadaniu. Wszak, podczas kontaktu z poduszką, nierzadko narażone są nienaturalne napięcia. Co więcej, podczas niespokojnego snu dochodzi do powstawania kołtunów.
   

 9. Nadmierne wykorzystywanie stylizatorów chemicznych
  Pianka, lakiery i żele do włosów – choć potrafią utrzymać nawet najbardziej kreatywną fryzurę, to niestety nie powinny być stosowane regularnie. Wszak, zawarte w nich substancje nie są „włosolubne”, czego konsekwencją jest degradacja włosa.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena