Kurtki oraz płaszcze to podstawowe elementy każdej zimowej szafy. Wiele kobiet nie wyobraża sobie zimy bez modnego rodzaju okrycia wierzchniego. Nie tylko kolor oraz wzory decydują o wyglądzie. Krój, a także fason kurtki lub płaszcza. Z pewnością warto postawić na wiele klasycznych elementów.

Data dodania: 2019-01-03

Wyświetleń: 1013

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda damska zimowa. Jakie kurtki i płaszcze są obecnie w trendach?

Przegląd zimowego okrycia wierzchniego – popularne modele

Wśród popularnego zimowego okrycia wierzchniego z pewnością możemy wyróżnić oversizowe wersje kurtek oraz płaszczy. Przeskalowane ubrania przyjęły się już jakiś czas temu. Nie tylko do wszelkiego typu okryć wierzchnich, a także wśród różnych elementów garderoby. W przypadku płaszcza damskiego mamy wiele jego rodzajów. Do połowy łydek, a nawet dłuższe do kostek fasony to tylko jedna z propozycji wyboru wśród kobiet. Czasem również na ulicach spotykamy płaszcze w postaci trencz oraz ze skórzanego lub lakierowanego materiału. Do klasycznych wariantów płaszcza zaliczamy jego formę do lub za kolano. Najczęściej w postaci koloru nude, beżu, rudości czy camelu. Z kolei kurtki w tym sezonie to przede wszystkim popularne puchówki. W ciekawy sposób pikowane z różną asymetrią. Jej kolory to zazwyczaj intensywne barwy, np. czerwień, żółć, czy metaliczne poświaty. Można jednak wybrać nieco stonowane odcienie. W postaci chłodnych, pastelowych barw lub postawić na biel, która od tamtego sezonu jest popularnym kolorem puchówki. Kurtki damskie to uniwersalne fasony zimowej garderoby. Wiele kobiet ceni sobie je za wygodę, ciepło i nieprzemakalność podczas noszenia. Kolejnym ciekawym typem okrycia wierzchniego są kożuchy. Przypominają wręcz ocieplane ramoneski oraz pilotki. Mimo swojego tradycyjnego przeznaczenia na jesień, również na zimę można pokusić się o wybór właśnie tego rodzaju kurtki. W sezonie jesień-zima 2018 najczęściej jednak na ulicach można spotkać okrycie wierzchnie w postaci sztucznego futra. Są to okrycia wykonane z tworzyw syntetycznych, najczęściej o różnym włosiu, które dodatkowo nadaje innego stylu. Niekiedy wybiera się chłodne, pastelowe odcienie, które także są trendem w tym sezonie. Nie zostały wykorzystane przez niektórych z projektantów oraz sklepy odzieżowe. Mogą zatem stanowić ciekawą stylistykę ubioru. Najczęściej jednak sztuczne futra można zauważyć w motywach zwierzęcych, które są bardzo popularne w tym sezonie.

Okrycie wierzchnie – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednie okrycie wierzchnie na zimę, warto przyjrzeć się kilku kwestiom. Dobór odpowiedniego modelu sprawi, że kurtka lub płaszcz spiszą się zdecydowanie lepiej. Ponadto wytrzymają dłużej niż tylko jeden sezon. Z pewnością warto przyjrzeć się materiałowi. Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć tylko i wyłącznie okrycie wierzchnie z naturalnych tkanin. W większości sklepach to zazwyczaj sztuczne materiały, które niekiedy tylko posiadają domieszki naturalnych włókien. Nie należy jednak się martwić – odpowiednio zatrzymują ciepło i są odporne na czynniki zewnętrzne. Dlatego wiele kobiet decyduje się na nie, mimo sztucznych włókien. Warto również sprawdzić odpowiednio wykonanie samego płaszcza oraz kurtki. Szwy nie powinny odstawać od materiału, a także być przeprowadzone z różnymi przerwami. To istotne, aby dane okrycie wytrzymało nie tylko jeden sezon, a zdecydowanie kilka. Kiepskiej jakości odzież nie sprawdzi się w zimie. Zwróćmy także uwagę na jego długość, kaptur oraz ściągacze. Wszystkie te elementy odpowiadają w dużej mierze za wygodę noszenia. Odpowiednie dopasowanie pod względem długości przyczyni się do wyglądu estetycznego oraz komfortu na co dzień. Dodatkowe zdobienia oraz elementy w postaci zapięcia, czy kieszeń sprawią, że wybór fasonu stanie się zdecydowanie łatwiejszy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena