Częstym problemem osób odchudzających się jest brak zauważalnych rezultatów.

Data dodania: 2018-12-11

Wyświetleń: 495

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Nie potrafię schudnąć, czyli błędy w odchudzaniu

 Dziesiątki godzin na siłowni, liczne wyrzeczenia żywieniowe i inne działania mające na celu redukcję masy ciała, a waga ani drgnie... Łatwo wtedy stracić nadzieję na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że brak efektów jest wynikiem błędów popełnianych podczas odchudzania.


Co robię źle?

Odchudzanie to bardzo złożony proces. Na jego rezultaty wpływ ma bowiem wiele czynników, które często związane są z indywidualnymi uwarunkowaniami organizmu. Duża część osób nie posiada również odpowiedniej wiedzy w zakresie odchudzania, przez co często może być im ciężko zrozumieć reakcje własnego ciała.


Istnieje bowiem kilka bardzo popularnych błędów, które wpływają na uzyskiwane rezultaty podczas odchudzania.

Dość poważnym błędem jest liczenie spożywanych kalorii. Mają one bardzo duże znaczenie, ponieważ deficyt kaloryczny jest prostą drogą do chudnięcia. Jednak problem w tym, że mało kto potrafi poprawnie oszacować swoje zapotrzebowanie kaloryczne. A już niewielkie przekłamania rzędu 200 kcal będą miały ogromny wpływ na proces odchudzania.
Kolejnym z istotnych błędów jest skupianie się tylko i wyłącznie na aktywności fizycznej. Spędzanie setek godzin na siłowni bez modyfikacji diety może nie tylko nie przynieść efektów, ale wręcz zaszkodzić. Podczas wysiłku wraz z potem nasz organizm pozbywa się cennych minerałów; jeśli więc nasza dieta nie będzie pokrywała zwiększonego na nie zapotrzebowania, może wystąpić ryzyko spowolnienia metabolizmu, spadku odporności oraz zwiększonego odkładania tkanki tłuszczowej na brzuchu. Złe nawyki żywieniowe pozostają te same, a to właśnie od nich, a nie od ćwiczeń głównie zależna jest waga. Warto więc uzupełniać dietę stosując tabletki odchudzające, które zawierają składniki ukierunkowane na redukcję wagi.

Warto również zwrócić uwagę na stres występujący podczas odchudzania. Błędem jest ignorowanie jego symptomów, takich jak nerwowość czy zaburzenia snu spowodowane niewłaściwą dietą redukcyjną czy zbyt dużym wysiłkiem fizycznym.

Kortyzol, czyli hormon stresu powoduje odkładanie się tkanki tłuszczowej, a więc cały wysiłek idzie na marne. Jeśli decydujemy się na odchudzanie, należy zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu, słuchać organizmu i korzystać również z form zajęć relaksacyjnych, które korzystnie wpłyną na nasze samopoczucie jednocześnie obniżając poziom stresu.

Jaka dieta?

Jest kilka rzeczy, które bezwzględnie należy wykluczyć z diety, nawet jeśli jeszcze nie jest się osobą otyłą. Do takich produktów należą słodzone gazowane napoje i fast foody. Składają się one głównie z pustych kalorii, które są zabójcze dla masy ciała.
To co powinno się przede wszystkim jeść, to warzywa i owoce. Z produktów mięsnych codziennej diety powinny być usunięte mięsa czerwone, a w ich miejsce dodane mięso kurczaka i morskich ryb.


Generalną zasadą dobrej diety jest zminimalizowanie spożywanych cukrów i tłuszczów. Oczywiście potrzebujemy ich do życia i nie można całkowicie z nich zrezygnować, jednak spożywane w zdrowych produktach będą w pełni wystarczające.

Unikanie na co dzień powyższych błędów pozwoli przyspieszyć efekty odchudzania jednocześnie nie wywierając negatywnego wpływu na nasze zdrowie.

Licencja: Creative Commons