Kiedy widać już pierwsze oznaki jesieni i słońce mocno grzeje można zorganizować sobie czas w plenerze. Jeśli lubi się obserwować przyrodę, a także robić zdjęcia można połączyć obydwie pasje i wybrać się na wycieczkę fotograficzną. 

Data dodania: 2018-10-29

Wyświetleń: 520

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomysł na weekend - wycieczka fotograficzna

Wycieczki fotograficzne - przygotuj odpowiedni sprzęt

Jeśli zamierzasz podpatrywać dziką przyrodę o świcie, koniecznie musisz zadbać o odpowiedni aparat fotograficzny z optycznym powiększeniem i szerokokątnym obiektywem. Musi posiadać również dobrą przesłonę, aby zdjęcia w ruchu nie były rozmyte. Nie trzeba wybierać się na afrykańskie safari, by przeżyć taką przygodę. Wystarczy wybrać się o świcie w stronę lasu, wtedy, kiedy aktywne są zwierzęta. Oczywiście taka wyprawa jest pełna adrenaliny i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Kamuflujący strój to podstawa. Jeśli chce się zrobić dobre zdjęcie, to nie można się głośno zachowywać, nieco wbrew powszechnemu przekonaniu.

Wycieczki fotograficzne - śladem najpiękniejszych zabytków 

Jeśli jesteś fanem architektury kontemplowanie przyrody możesz zamienić na wycieczkę po zabytkowych świątyniach. Tu także potrzebny jest dobrej klasy aparat, gdyż sztuczne oświetlenie i półmrok może nie pozwolić dobrze doświetlić zdjęcia. Aby zdjęcia dobrze wyszły trzeba mieć nieco wprawy. Skorzystanie z kursu fotograficznego nie jest zatem w tym przypadku złym pomysłem. Nie wszędzie jednak można robić zdjęcia. W takim przypadku trzeba się dostosować i fotki zrobić na zewnątrz. Można również wybrać mniej oczywiste miejsca w swojej okolicy, które nie zostały jeszcze dogłębnie odkryte. Te bardzo powszechne zabytki i znane innym warto fotografować o nietypowych porach dnia, a także z odpowiedniego miejsca, aby znana wszystkim architektura zaprezentowała się zupełnie inaczej. 

Wycieczki fotograficzne - portrety na łonie natury 

Tematem wycieczki fotograficznej może być miejsce, ale również człowiek na jego tle, co dodaje zdjęciu dodatkowego wyrazu. Przykładem może tu być wyjście w góry i wykonywanie zdjęć wspinającym się osobom. Oczywiście trzeba tu zachować ostrożność, jednak taka wycieczka fotograficzna może być źródłem dużej frajdy. W górach pogoda bywa zmienna i nawet jeśli wyjdziemy przy słonecznej pogodzie w wyższych partiach gór musimy uznać wyższość przyrody. Unosząca się mgła może znacznie utrudniać zadanie. Jednak wykonując zdjęcia niesprzyjającą aurę można również wykorzystać na swoją korzyść tworząc artystyczne zdjęcia. Taka wycieczka nauczy znacznie więcej niż niejedne warsztaty fotograficzne organizowane w studiu.

Licencja: Creative Commons