Nowe samochody są coraz tańsze jednak Polacy wciąż preferują kupno samochodów używanych.

W Polsce mocno rozpowszechniony jest handel samochodami używanymi. Choć nowe auta są u nas coraz tańsze, to i tak większości Polaków nie może sobie na nie pozwolić. Kupują więc samochody używane, najczęściej sprowadzane z Niemiec, Holandii lub Francji. Maszyny te są w lepszym stanie technicznym oraz wizualnym, niż auta kupione w Polsce.

Samochody używane przez Internet

Mieszkańcy krajów zachodnich kupują nowe auta, ponieważ zarabiają więcej niż Polacy. Ponadto nawierzchnia dróg za granicą jest w dużo lepszym stanie, więc pojazdy nie zużywają się tak szybko jak w Polsce. Sprowadzane z zza granicy samochody używane użytkuje się z pewnością dłużej, niż auta eksploatowane od nowości w naszym kraju. Pojazdów można z powodzeniem szukać na popularnych giełdach internetowych. Na serwisach znajdują się ogłoszenia dotyczące wszystkich marek samochodów z całego świata. Każdy znajdzie jakieś auto dla siebie. Handlarze skupujący samochody używane korzystając z tych serwisów, bardzo często wyszukują najkorzystniejsze oferty. Sprowadzają okazyjnie kupione auta do Polski i sprzedają je poprzez polskie portale oraz na giełdach samochodów używanych.

Samochody używane, a auto giełdy

Największe polskie giełdy, na których znaleźć możemy ciekawe samochody używane, znajdują się w Słomczynie, Poznaniu oraz na Śląsku. Kupując auto od handlarza zapłacimy więcej, niż gdybyśmy kupowali je na zachodzie bez udziału pośrednika. Sprzedawcy sprowadzający używane pojazdy podwyższają ceny maszyn, by biznes jakim jest ściąganie samochodów z różnych krajów Europy, był dla niech opłacalny. Szukając auta dla siebie najlepiej więc wybrać się na giełdę do jednego z podanych powyżej miast lub wejść na jeden z wyżej wymienionych serwisów internetowych. Jeśli jednak istnieje możliwość wyjazdu po auto na zachód, warto z niej skorzystać. Samochody używane najlepiej kupuje się od ich bezpośrednich właścicieli. Można się wtedy dokładnie przyjrzeć maszynom i trochę potargować ze sprzedawcą. Zwiększymy w ten sposób swoje szanse na sensowny zakup po korzystnej dla nas cenie.
Licencja: Creative Commons