Na drodze do skutecznego pozycjonowania danej strony internetowej może stanąć nam wiele przeszkód. Jedną z bardziej problematycznych jest duplikacja treści. 

Data dodania: 2018-09-24

Wyświetleń: 537

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pozycjonowanie stron www jest niezwykle istotne jeżeli na poważnie myślimy o prowadzeniu firmy, która ma szansę odnieść sukces na rynku. Uzyskanie wysokich pozycji zależy jednak od wielu czynników. Na przeszkodzie do ich uzyskania może stanąć nam na przykład zjawisko o nazwie duplikacja treści. W tym artykule podpowiemy wam zatem co może być jego przyczyną oraz jak z nim walczyć.

Duplikacja treści to w wielkim skrócie sytuacja gdy jeden i ten sam tekst pojawi się w kilku różnych miejscach na stronie lub też występuje w niezmienionej postaci na kilku stronach www. Algorytmy Google bardzo niechętnym okiem patrzą na tego typu sytuację i strony które posiadają zduplikowane treści będą skazane na niższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Zastanówmy się zatem co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Pierwszą przyczyną duplikacji treści są takie same teksty zarówno w opisach produktów jak i kategorii. Problem dotyczy ten najczęściej sklepów www. Jest on o tyle próbny do wyeliminowania, że wymaga sporych nakładów pracy w celu przygotowania setek tysięcy opisów.

Kolejną przyczyną duplikacji treści jest dostępność stronny głównej pod kilkoma adresami www. Na przykład jeżeli do naszej witryny prowadzą adresy takie jak:


http://www.strona.pl

http://strona.pl

http://strona.pl/index.html

to możemy być pewni, że problem duplikacji będzie nas dotyczył. Ratunkiem jest tutaj wykonanie poprawnych przekierowań pomiędzy danymi wersjami strony.

Ostatnim omawianym w tym artykule powodem duplikacji treści jest ustawienie na stronie niepoprawnych przekierowań po wdrożeniu certyfikatu SSL. Jeżeli nie dopilnujemy tej kwesti to może dojść do sytuacji, gdzie każda nasza strona będzie wystepowała w dwóch wersjach w oczach algorytmów wyszukiwarki.

Licencja: Creative Commons