Branża pozycjonowania stron to ciągłe zmiany i szukanie nowych metod które pozwolą wybić się w wynikach wyszukiwania. W tym artykule przedstawimy jakie trendy SEO będą najpopularniejsze w 2018 roku

Data dodania: 2018-02-08

Wyświetleń: 783

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pozycjonowanie to jedna z tych branż która rozwija się bardzo dynamicznie i to co jeszcze jakiśczas temu było obowiązującym standardem dzisiaj może należeć już do mało przydatnych metod. Dzisiaj postaramy się przedstawić jakie trendy będą najprawdopodobniej obowiązywać w branży pozycjonerskiej w 2018 roku.

Po pierwsze można być niemal pewnym, że na coraz to większy znaczeniu zyskiwać będzie wyszukiwanie głosowe. Według dostępnych danych już teraz blisko jedna trzecia wyszukiwań odbywa się właśnie w taki sposób. Z tego też względu podczas pozycjonowania na coraz towiększym znaczeniu zyskiwać będą frazy długiego ogona.

Kolejnym trendem który jedynie się umocni w obecnym roku będzie link builidng i jego znaczenie w uzyskiwaniu wysokich pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Warto przy tym zaznaczyć iż najlepiej podczas tego rodzaju działań skupić się wyłącznie na linkach o bardzo wysokiej jakości. Trzeba też pamiętać aby tego rodzaju linkowanie było przeprowadzone ze stron o zbliżonej tematyce do strony którą linkują. Warto zatem będzie rozważyć szerszą współpracę z tematycznymi blogami o dobrej jakości.

Kolejny trend to przykładanie większej uwagi do UX stron www. To czy strona jest przyjazna dla użytkownika będzie coraz ważniejszym czynnikiem podczas ustalania pozycji w wynikach wyszukiwania.

Następny trend warty omówienia to rosnące znaczenie featured snippets, czyli fragmentów z odpowiedzią wyświetlanych w wyszukiwarce.

Na sam koniec nie sposób wspomnieć o wyszukiwaniu mobilnych. Już ubiegły rok pokazał, że ponad połowa ruchu pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. W 2018 można spodziewać się wyłącznie utrwalenia i umocnienia tego trendu. Trzeba zatem pamiętać o moblinej wersji danej strony www aby zapewnić użytkownikom jak najprzyjemniejsze obcowanie z publikowanymi treściami za pośrednictwem smartfona lub tabletu.

Pozycjonowanie stron www w 2018 roku będzie więc nieco trudniejsze niż miało to miejsce wcześniej, ale agencje SEO które cały czas śledzą rozwój tej branży na pewno pomogą Państwu uzyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena