Nasze życie to w dużej mierze sieć relacji międzyludzkich. To właśnie ich jakość wpływa na nasze samopoczucie. Bez udanych relacji w pracy, w domu czy wśród znajomych trudno czuć się szczęśliwym i zadowolonym.

Data dodania: 2018-09-18

Wyświetleń: 921

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Trening relacji, czyli jak poprawić jakość związków międzyludzkich

Co jednak zrobić, jeśli związki z innymi ludźmi zwyczajnie nam się nie układają? Czy wypada wierzyć obiegowej opinii, że niektórzy po prostu nie mają szczęścia w miłości, przyjaźni lub „przyciągają” toksyczne znajomości? Absolutnie nie. Nad relacjami, tak samo jak nad każdą inną sferą życia można, a nawet trzeba pracować.

Trening relacji to forma spotkań terapeutycznych, które umożliwią ci pracę nad twoimi związkami międzyludzkimi.

 Czego uczy trening relacji?

 Relacje międzyludzkie mają wiele elementów i etapów. Na każdym z nich mogą występować problemy. Są osoby, które zwyczajnie mają problem z poznawaniem nowych ludzi. Inni łatwo nawiązują znajomości, lecz nie potrafią ich podtrzymać. W obu tych przypadkach trening relacji pomaga poznać i zrozumieć, aż wreszcie usunąć blokady, które nie pozwalają nam na zbudowanie przyjaźni lub związku. Podobnie jest z budowaniem bliskości, z czym w dzisiejszych czasach wiele osób ma poważne problemy. Wielu z nas wręcz stara się utrzymać dystans i unikać zaangażowania emocjonalnego. Źródeł takiej postawy może być bardzo wiele. Trening relacji pomoże je zrozumieć.

Ważnym i naturalnym elementem każdej relacji są konflikty. Rozwiązanie konfliktu także jest sztuką, która nie każdemu zawsze się udaje. Nad tą częścią związków międzyludzkich również warto pracować.

Równie istotnym elementem relacji towarzyskich, zawodowych i miłosnych jest umiejętność ich zakończenia. Wiele osób ma olbrzymie trudności z zakończeniem relacji, nawet jeśli czuje się w niej bardzo źle. Często też zdarza się, że osoby, które postanawiają zakończyć kontakt, niepotrzebnie się ranią. Zakończenie związku lub zerwanie kontaktu również jest sprawą, nad którą można pracować podczas treningu relacji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena