Decydując się na zakup instrumentu, często najpierw robimy rozeznanie w jakie cenie daneinstrumenty są, potem określamy nasze możliwości finansowe, a następnie zabieramy się zaposzukiwanie sklepu, w którym dokonamy zakupu.

Data dodania: 2018-09-07

Wyświetleń: 1293

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto kupować w specjalistycznym sklepie

Często ostateczny wybór pada na ten sklep, gdzie dany instrument możemy kupić najtaniej. Oczywiście cena dla każdego gra decydującą rolę, ale przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że to ma być instrument do grania, a nie do postawienia jako ozdoba. Dlatego też warto tego rodzaju transakcje przeprowadzać w sklepach, które się na tym znają. Zdecydowanie odradzam pomysł kupowania instrumentu muzycznego w markecie. Można tam coraz częściej spotkać keyboardy, gitary i inne instrumenty, które tak naprawdę tylko wyglądem przypominają te prawdziwe. Tak naprawdę, tam gdzie jest wszystko często niestety bywa bardzo wątpliwej jakości. Oczywiście zdarzają się wyjątki niemniej tam gdzie kupuje się ziemniaki, mięso i inne artykuły spożywcze nie możemy liczyć że kupimy wartościowy instrument muzyczny.

Takim zdecydowanie najodpowiedniejszym miejscem do zakupu instrumentu muzycznego lub jakiegoś akcesoria z nim związanego, są naturalnie sklepy muzyczne. Oczywiście i tu napotkamy na swojej drodze różne rodzaje sklepów jedne te bardzo ogólne, w których znajdziemy w zasadzie wszystkie instrumenty począwszy od cymbałek i flecie prostym, a kończąc na kontrabasie, harfie i fortepianie jak i te, które wyspecjalizowały się w określonej np.: grupie instrumentów.

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z muzyką najczęściej nie mają zbytnio fachowej wiedzy i mogą się czuć trochę zagubieni w podjęciu dobrej decyzji, co najlepiej kupić. I właśnie takie osoby powinny skierować swoją uwagę na sklepy, które wyspecjalizowały się w określonej grupie instrumentów. To właśnie w takich sklepach możemy być niemal pewnym, że zostaniemy fachowo i profesjonalnie obsłużeni.

W sklepach muzycznych z wieloma grupami instrumentów muzycznych, z reguły sprzedawca ma powierzchowną znajomość całego asortymentu i na jednych instrumentach zna się lepiej, a na innych trochę gorzej lub wcale. Tam gdzie jest duża obsada, to z reguły każdy pracownik ma swój dział, którym się zajmuje i na którym powinien się dobrze znać. Niemniej w sklepach wyspecjalizowanych w danej grupie instrumentów mamy pewność, że obsłuży nas sprzedawca, który będzie fachowcem umiejącym dobrze nam doradzić. Oczywiście, to jest biznes i tak jak wszędzie można spotkać sprzedawcę dla którego najważniejsza będzie sprzedaż i to najlepiej takiego produktu, który zalega w magazynie, a nie Twoje dobro. Ale są również na naszym rynku sklepy, które bardzo dbają o swoją renomę i zależy im przede wszystkim na tym, aby klient był zadowolony. Taki sklep zawsze zyskuje w oczach klienta, bo zadowolony klient jak będzie coś potrzebował np.: nowe struny do gitar, to do nich wróci i to właśnie w tym sklepie dokona zakupu.

Jak już sobie powiedzieliśmy na początku dla większości z nas cena odgrywa niebagatelną rolę i w dużej mierze jest decydującym czynnikiem przy dokonywanym zakupie. I tu sklepy internetowe tą walkę konkurencyjną ze  sklepami stacjonarnymi wygrywają. Wynika, to przede wszystkim z tego, że koszt utrzymania takiego sklepu jest po prostu tańszy a dzięki temu, taki sklep może zaproponować korzystniejszą cenę. Warto zatem rozejrzeć się za dobrym sklepem internetowych, który specjalizuje się w określonej grupie instrumentów. Jak już znajdziemy sklep, w którym mamy i dobrą cenę i fachową obsługę, to powinniśmy jeszcze dobrze sprawdzić gdzie dany sklep ma siedzibę. Pamiętajcie, że internetowe sklepy zagraniczne potrafią zaoferować niższą cenę za dany produkt niż na przykład polski sklep, ale to wiąże się też z pewnymi niedogodnościami i utrudnieniami w przypadku jakiś nieprzewidzianych problemów. Tzn. pamiętajmy, że gwarancja na dany instrument będzie obowiązywała na terenie tego kraju gdzie został kupiony, a to oznacza, że np.: gdy coś nam się popsuje, to nie będziemy mogli liczyć na usługę gwarancyjną w polskim serwisie. Poza tym, często warunki gwarancji np.: czas trwania potrafią być mniej korzystne w stosunku do polskiej dystrybucji. Warto takie z pozoru mało istotne niuanse brać pod uwagę, bo jak jest wszystko ok. to w porządku, ale przy jakiś problemach bezpieczniejsi będziemy jak zakupu dokonamy w kraju.

Podsumowując kupowanie w specjalistycznym sklepie muzycznym niesie za sobą same korzyści. Warto zatem taki sklep sobie znaleźć, poza tym jako stały klient możemy też prędzej liczyć na jakiś rabat.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena