Przeglądając rozmaite oferty kamerzystów weselnych, często w ofercie firm spotykamy teledysk ślubny. Czy warto posiadać taki klip? Czy w poszukiwaniach specjalisty z branży videofilmowania powinno się zwracać uwagę, na ten element pakietu?

Data dodania: 2018-08-17

Wyświetleń: 404

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Teledysk weselny - dlaczego warto zdecydować się na teledysk z wesela?

W pierwszej kolejności spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czym jest teledysk weselny i jak on wygląda. Otóż, istotą teledysku ślubnego jest przedstawienie najważniejszych momentów, ujęć zarówno ze ślubu jak i imprezy weselnej, wcześniej z przygotowań, czasami także z tzw. pleneru. Jest to swego rodzaju skrót najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w tym najważniejszym dla nas dniu - od początku do końca pokazuje urokliwe sceny, gości, Parę Młodą. Klip nasycony jest zwykle całą paletą emocji, wśród których dominuje oczywiście radość, miłość, wzruszenie.

Sceny przeplatają się w rytmie naszych ulubionych piosenek, zwykle bowiem to Para Młoda decyduje, jaki utwór powinien być podkładem do teledysku. Ten krótki film, reportaż ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to kilkuminutowa kwintesencja całej uroczystości. Często brakuje nam czasu, aby powrócić do całego, zwykle przydługiego filmu weselnego. Teledysk jest więc wyśmienitą okazją, by odświeżyć w pamięci minione chwile, zdarzenia, zobaczyć szczęście najbliższych nam osób.

Teledyski ślubne mogą być tworzone w rozmaitych konwencjach. Może być to połączenie nie tylko ślubu i wesela ale także sesji plenerowej, w zależności od naszych upodobań. Montaż teledysku zwykle jest przemyślany, przeplatające się sceny, sekwencje tworzą spójną, estetyczną całość. Jest to luźniejsza forma, dzięki czemu bez wahania można wykorzystać w niej odważniejsze efekty filmowania czy techniki montażu. Można także dodać sceny dedykowane, które nie znajdą się w filmie weselnym, bowiem teledysk ślubny jest bardziej osobistym materiałem Pary Młodej i powinien być zindywidualizowaną kreacją. W pewnym sensie możemy potraktować go, jako wizytówkę naszego wesela. Dzięki temu, że klip ten jest krótki, można go z łatwością przesyłać, przez co  stanowi świetną pamiątkę dla naszych gości.

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jeden ważny aspekt - zdjęcia nie do końca oddają wszystkie emocje, w odróżnieniu od filmu. Podsumowując więc, profesjonalnie stworzony teledysk weselny to świetny zapis uczuć i zdarzeń. To również doskonała okazja, by zapisać swoją krótką historię, którą po latach będziemy mogli dzielić się z najbliższymi. Jeśli więc pojawia się dylemat, czy warto zrealizować teledysk ze ślubu i wesela, odpowiem z całym przekonaniem - w tym wypadku opłaca się podążyć za trendami rynku i stworzyć własną, krótką opowieść.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena