Brak optymizmu typerów w ostatnim meczu Reprezentacji Polski z Japonią.Spekuluje się o wymianie obecnego trenera, najbardziej prawdopodobną opcją jest zastąpienie obecnego selekcjonera trenerem Cracovii - Michałem Probierzem.

Data dodania: 2018-07-16

Wyświetleń: 556

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Konieczna Zmiana w PZPN i Kadrze Polski w Piłce Nożnej na Euro 2020

Co dalej z zawodnikami Reprezentacji Polski

W sieci możemy przeczytać, że zawodnicy bardziej skupili się na zarabianiu pieniędzy, co widoczne jest w spotach reklamowych oraz dużej aktywności w tworzeniu filmików na portale sportowe lub społecznościowe.

Model zdobywania popularności na wzór takich gwiazd jak Ronaldo czy Messi przysłonił oczy nawet Roberta Lewandowskiego. Polska drużyna straciła autorytet na boisku, który pokazał nie to jak grać lecz jak zarabiać pieniądze. To może znaczyć tylko jedno, Robert pewnie jeszcze zagra na Euro 2020, ale część drużyny trzeba będzie wymienić.

Narzeka się na narzekających kibiców a co z PZPN?

Izolowanie kadry od pesymistycznie nastawionych fanów piłki nożnej po wydarzeniach na Mundialu 2018 jest zrozumiałe. Należy zwrócić uwagę dlaczego tak się dzieje.
Kibice nie mają wpływu ani na model treningowy ani na wybór selekcjonera czy prezesa PZPNu, a przecież cały ten mechanizm kręci się z pieniędzy podatników czyli kibiców. Analogicznie patrząc, w państwie demokratycznym każdy człowiek ma możliwość głosowania i weryfikowania rządzących podczas kolejnych wyborów. Brakuje tego jednak w wewnętrznym organizmie jakim jest Polski Związek Piłki Nożnej gdzie wyboru dokonują tylko członkowie związku. Czy porażka na Mundialu wpłynie na zmiany kadrowe tej organizacji? Szanse są wątpliwe.

Euro 2020

Impreza ta odbędzie się w kilku Państwach, raczej nie ma czasu na wyszkolenie zgranej doświadczonej, nowej drużyny. Czy jest szansa na naprawienie tego zepsutego chęcią zdobywania pieniędzy organizmu? Takie decyzje powinny paść na zebraniach PZPN jak najszybciej.

Odrzucone wnioski o współorganizację Euro 2020

Rosja i Izrael zostały wykluczone z organizacji Mistrzostw Europy ze względu na zaangażowanie w konflikt zbrojny, a Polska i Ukraina wycofała swoją kandydaturę ze względu na niedawny udział w organizacji tego typu imprezy. Podobnie stało się w przypadku Szwajcarii, Austrii oraz Portugalii, gdzie taka impreza odbyła się w przeciągu ostatnich kilkunastu lat.

W Genewie komitet wykonawczy Uefa wybrał finalnie 13 miast, w których odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej:
Bukareszt, Amsterdam, Bilbao, Kopenhaga, Dublin, Budapeszt, Glasgow, Monachium, Baku, Petersburg, Rzym, Bruksela oraz finał który odbędzie się w Londynie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona