Na rynku mamy obecnie szeroki i urozmaicony wybór w kategorii nowoczesnych mebli relaksacyjnych. Pufa dla dziecka powinna odpowiadać jego zainteresowaniom i gustom. Warto sprawdzić również czy siedzisko posiada atest Państwowego Zakładu Higieny i jest całkowicie bezpieczna nawet dla maluszków.

Data dodania: 2017-12-15

Wyświetleń: 887

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pufa dla dziecka: jak wybrać odpowiednie siedzisko?

Każde dziecko chce się wyróżniać spośród rówieśników, ale jednocześnie cieszy je przynależność do danej grupy. W swoim pokoju, w domu, może wyrazić siebie, swoje indywidualne zainteresowania i potrzeby. Dlatego kupując pufę dla dziecka warto zdać się na jego gust. Jeśli dziecko jest szczęśliwe rozwijając swoje hobby np. sportowe, należy je w tym wspierać. Dobrym pomysłem jest zakup pufy w kształcie piłki nożnej lub innych, równie ciekawych wzorów, kojarzących się z różnymi dyscyplinami sportowymi. Ciekawie prezentują się pufy piłki: tenisowa, siatkowa, koszykowa oraz rugby. Do wyboru mamy wiele wersji kolorystycznych, które z powodzeniem ozdobią zarówno pokój dziewczynki, jak i chłopca.

Dla małych dzieci warto wybrać pufy z wzorem w literki, które uprzyjemnią przedszkolakom poznawanie pierwszych literek. Zanim jednak nadejdzie ten etap rozwoju, pufy typu kostka lub roller, wykonane na bazie styropianowego stelaża, czyli tzw. kształtki styropianowej, mogą posłużyć dzieciom do nauki wstawania i chodzenia. Te modele puf są bardzo lekkie i łatwo je przesuwać nawet raczkującym maluszkom. Oczywiście te siedziska nie mają żadnych ostrych krawędzi, więc są całkowicie bezpieczne podczas wesołej zabawy i żywiołowych harców.

Jeśli mamy w domu niemowlaka, warto zakupić worek sako, który jest bardzo plastyczny i miękki. To poręczne siedzisko może służyć jako leżaczek dla maluszka, podczas wspólnej zabawy z rodzicem na podłodze. Starsze dzieci i nastolatki skłaniają się ku fotelom relaksacyjnym, na których można wygodnie oglądać TV, czytać książki lub grać na laptopie. Nowoczesne wzornictwo i żywa kolorystyka foteli młodzieżowych idealnie pasuje do pokoi dorastających dzieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena