Nie ma lepszego prezentu gwiazdkowego dla dziecka niż zabawki. To właśnie one sprawiają naszym maluchom najwięcej radości

Data dodania: 2017-11-18

Wyświetleń: 411

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Najlepszy prezent pod choinkę dla dziecka? Zabawki!

. Warto jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej zabawki nie jest prostym zadaniem. Kilkulatek ma już swoje upodobania, ulubione rodzaje zabawy i właśnie nimi powinniśmy kierować się podczas zakupu prezentu na Boże Narodzenie. Aby ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy kilka pomysłów na prezent, który zachwyci każdego malucha.

Dla najmłodszych

Jeśli szukamy prezentu dla niemowlaków, warto wybrać coś, co będzie stymulowało jego rozwój. W tym zadaniu świetnie sprawdzają się maty edukacyjne, które działają na wiele zmysłów, absorbując uwagę maleństwa.  Mata edukacyjna zazwyczaj yposażona jest w pałąk z zabawkami budzącymi  zainteresowanie maluszka, który próbuje do nich sięgać, obserwuje ich ruchy, zwraca uwagę na kolory oraz kształty.

Klocki i puzzle

Klocki to doskonały prezent nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Zabawka ta świetnie rozwija wyobraźnię przestrzenną oraz umiejętności manualne, jak również uczy kreatywności.

Z kolei puzzle będą idealnym pomysłem na prezent dla młodego rodzeństwa, które będzie mogło wspólnie uczestniczyć w układaniu obrazu. Puzzle doskonale stymulują mózg, ćwiczą pamięć oraz zdolność logicznego myślenia.

Zestawy artystyczne

Maluchy, które wykazują zdolności artystyczne - uwielbiają malować, tworzyć, śpiewać, na pewno będą szaleć z zachwytu, gdy dostaną w prezencie zestaw artystyczny odpowiadający ich zainteresowaniom. Tego rodzaju zabawki pomagają odkrywać oraz rozwijać talenty dziecka, a kto wie, czy z tej zabawy nie wykluje się prawdziwy artysta?

Zabawki dla każdego

Jeśli szukamy prezentu dla dziecka, którego zainteresowań nie jesteśmy pewni, warto postawić na uniwersalne zabawki.  Układanki, samochodziki, figurki czy lalki z pewnością sprawią radość każdemu maluchowi. Warto również zwrócić uwagę na wysokiej jakości markowe zabawki, które przeznaczone są dla dzieci w każdym wieku.

Wybór zabawki pod choinkę to nie lada wyzwanie, dlatego warto poświęcić poszukiwaniom nieco więcej czasu, gdyż radość na twarzy dziecka rozpakowującego podarunek jest bezcenna!

Licencja: Creative Commons