Niska cena, niska cena montażu, szybkość montażu - to podstawowe zalety paneli podłogowych. Czy jest to idealna opcja dla tych, którzy chcą mieć solidną, ale relatywnie tanią podłogę?

Data dodania: 2017-10-23

Wyświetleń: 1035

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Panele podłogowe - dobra alternatywa dla parkietu?

Podłoga drewniana
Drewniana podłoga to elegancki sposób na wykończenie wnętrza, niezależnie od stylu w jakim chcemy go urządzić.  Drewno jest materiałem naturalnym, przyjaznym. Wiąże się to z całą pewnością z większymi kosztami, jednak jest to inwestycja na długie lata. Ze względu na duży wybór gatunków drewna i rodzajów parkietu, można dobrać odpowiednią podłogę do każdego pomieszczenia.
Parkiet wykonywany jest z drewna twardego, takiego jak: dąb, buk, klon, jak również bardzo popularne jest drewno egzotyczne. Podłoga z twardego gatunku egzotycznego nadaje się również do pomieszczeń o dużej wilgotności, np. do łazienek.
Parkiet można układać w różne wzory. Nadaje się do wielokrotnego cyklinowania i renowacji.

Panele podłogowe - alternatywa dla parkietu
Może nie będą tak trwałe jak parkiet z litego, trwałego drewna egzotycznego, ale na pewno odpowiednio dobrane i ułożone zgodnie z technologią, będą służyły nam lata. Dodatkową zaletą jest szybkość ich montażu - układa się je błyskawicznie.

Panele drewniane
Doskonała alternatywą dla tradycyjnych parkietów, wymagających szlifowania oraz zabezpieczania odpowiednim środkiem, mogą być panele drewniane. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie drewno, jednak chcą uniknąć układania, cyklinowania i lakierowania. Podstawową zaletą jest to, że łączą one w sobie urok litego drewna z funkcjonalnością i praktycznym zastosowaniem paneli. Cechuje je szybkość montażu oraz to, że można je układać samodzielnie bez konieczności dodatkowego wykończenia oraz fachowej wiedzy. Dzięki swojej trzywarstwowej budowie w mniejszym stopniu podlegają odkształceniom na skutek wilgotności czy zmian temperatury. W przypadku paneli drewnianych, istnieje możliwość odnowienia zniszczonej podłogi.

Panele laminowane
Innym rozwiązaniem mogą być panele laminowane, które są jednym z najtańszych materiałów. Wykonane są z trzech warstw, dzięki czemu są odporne na uderzenia, zaplamienia, zarysowania, promieniowanie UV . Występują w różnorodnych wzorach i kolorach. Cechuje je prosty i szybki  montaż.

Panele korkowe
Zwolenników ekologii może zainteresować podłoga z paneli korkowych. Odznaczają się one elastycznością oraz odpornością na wilgoć oraz na ścieranie. Są łatwe w utrzymaniu, nadają się dla alergików. Cechuje je łatwy i szybki montaż.

Panele antybakteryjne
Na uwagę zasługują również panele o powierzchni antybakteryjnej, które pojawiły się całkiem niedawno. Oddziaływanie antybakteryjne jest długotrwałe i nie zanika podczas mycia czy użytkowania podłogi.

Podsumowując
Podstawą każdego wnętrza jest odpowiednio dobrana podłoga. Drewno cenione jest za naturalne piękno, trwałość i możliwość renowacji. Jednak podłogi panelowe mogą być doskonałą alternatywą. Odpowiednio dobrane i ułożone będą nam służyły przez wiele lat.
Zalety paneli podłogowych:
-to jeden z najtańszych materiałów nadających się po podłogę;
-nadaje się do szybkiego i samodzielnego montażu;
-można z nich korzystać bezpośrednio po ułożeniu;
-są odporne na zaplamienia, zarysowania, uderzenia i promieniowanie UV;
-mogą imitować różne gatunki drewna, kolory i wzory.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena