Stopy to niezwykle ważna częśc naszego ciała. Jednak często zapominamy o ich odpowiedniej pielęgnacji. Co należy zrobić, aby jak najlepiej o nie zadbać?

Data dodania: 2017-09-28

Wyświetleń: 2248

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skuteczny krem na pękające pięty – ratunek dla bardzo suchej skóry

Sucha i skłonna do podrażnień skóra to zmartwienie wielu kobiet. Problem ten dotyczy nie tylko twarzy, ale taż ciała, w tym także i stóp. Aby zapomnieć o bolesnych i niekiedy bardzo uciążliwych dolegliwościach, laboratoria kosmetyczne opracowały formułę kremu na pękające pięty, który długotrwale nawilży głębokie warstwy skóry i skutecznie ją odbuduje. Systematyczne wmasowywanie kremu przyniesie ulgę już po kilku użyciach, znacząco poprawiając wygląd i kondycję tych niewidocznych, lecz jakże ważnych części ciała.

 

Jak wybrać krem na pękające pięty?

Wybór najlepszego kosmetyku dla wymagającej skóry nigdy nie jest łatwym zadaniem, dlatego tak trudno wybrać nie tylko krem do twarzy czy balsam do ciała, ale także odpowiedni dla siebie krem na pękające pięty. O ile o dwóch pierwszych kosmetykach zazwyczaj nie zapominamy, o tyle z tym ostatnim mamy już problemy. Nie wiele kobiet nie pamięta o systematycznej pielęgnacji stóp, co może prowadzić nie tylko do pogorszenia kondycji skóry w danym miejscu, ale także do uciążliwych dolegliwości utrudniających chodzenie, a nawet do zmian chorobowych na stopach. Aby tego uniknąć, warto codziennie lub raz na dwa-trzy dni, w zależności od indywidualnych potrzeb, stosować kosmetyki odpowiadające potrzebom naszej skóry. W wyborze odpowiedniego produktu może pomóc nam znajomość składników korzystnie wpływających na poprawę nawilżenia, zabezpieczenie przed podrażnieniami i utratą nadmiernej ilości wody oraz regenerację zniszczonych warstw naskórka. Wśród nich znajdują się między innymi masło shea, oleje roślinne, prowitamina B5, gliceryna, mocznik i wyciąg z rumianku. To właśnie ich należy szukać w wybieranych w drogeriach i aptekach kosmetykach.

 

Zalety codziennego stosowania kremu na pękające pięty

W każdej pielęgnacji najważniejsza jest systematyczność. Bez niej nawet najlepszy i najdroższy krem na pękające pięty nie będzie w stanie skutecznie uporać się ze wszystkimi oznakami wcześniejszych zaniedbań. Po usunięciu martwego naskórka za pomocą peelingu, pumeksu lub tarki do pięt, należy dokładnie wmasować w całe stopy krem, który będzie najlepszym zwieńczeniem zabiegu, nawet tego, wykonywanego w domowym zaciszu. Właściwości nawilżające tego kosmetyku pomogą zmiękczyć twardą skórę, a także uzupełnić utraconą wodę. Zawarte w nim oleje, m.in. z orzechów macadamia czy drzewa herbacianego długotrwale natłuszczają skórę, przez co staje się ona miękka, elastyczna, ale jednocześnie uszczelniona, co skutecznie chroni ją przed przesuszaniem. Wiele tego typu produktów ma także działanie łagodzące i przyspieszające gojenie się drobnych ran i podrażnień.

Bardzo sucha i skłonna do podrażnień skóra wymaga profesjonalnej ochrony i systematycznej pielęgnacji. Tylko dzięki temu już po kilku tygodniach można zaobserwować na ciele pierwsze korzystne zmiany, w tym znaczącą poprawę wyglądu. Liczne zaniedbania mogą natomiast prowadzić do pojawienia się licznych niedoskonałości, a także do poważnych schorzeń, które wymagać mogą długiego i kosztownego leczenia u specjalistów. Znacznie lepszym wyjściem jest zrozumienie potrzeb własnego ciała i zadbanie o swoje stopy już dziś!

Licencja: Creative Commons
1 Ocena