Dom to miejsce, w którym spędzamy czas z rodziną. Jest naszym schronieniem i miejscem, w którym odpoczywamy. Niestety zdarza się jednak, że występują w nim różne awarie, które nie zawsze jesteśmy w stanie, sami naprawić do kogo więc powinniśmy się zwrócić w konkretnym przypadku?

Data dodania: 2017-08-30

Wyświetleń: 632

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Numery do fachowców, które warto posiadać

Problemy rurami i kanalizacją
Jednym z najczęściej występujących problemów w wielu domach są problemy hydrauliczne. Czasami wystarczy, że dokręcimy rurę lub wymienimy uszczelkę i awaria zostanie naprawiona. Są jednak sytuacje, w których konieczna będzie pomoc fachowca, czyli hydraulika. Warto mieć w swojej książce telefonicznej numer do kogoś, kto świadczy tego typu usługi, gdyż nie wiadomo kiedy może się on przydać. Czasami awaria może być na tyle poważna, że musimy wezwać pogotowie kanalizacyjne lub wodociągowe, warto mieć numer również do tego typu jednostek.

Brak prądu i uszkodzone przewody elektryczne
Innymi częstymi problemami w wielu domach są te związane z energią elektryczną. Tego typu problemów nie powinniśmy lekceważyć i zachować przy nich szczególną ostrożność. W przeciwnym wypadku możemy zostać porażeni prądem, co jest bardzo niebezpieczne i może doprowadzić nawet do śmierci. Dlatego kolejnym fachowcem, do którego powinniśmy posiadać numer, na swojej liście kontaktów jest elektryk. Jeżeli tylko zauważymy, że coś z naszą siecią elektryczną jest nie tak, powinniśmy, jak najszybciej po niego zadzwonić. W bardziej poważnych sytuacjach przydatny może być również telefon kontaktowy na pogotowie energetyczne.

Ulatnianie się gazu
Jedną z bardziej niebezpiecznych awarii, jakie mogą nam się przytrafić, może być wyciek gazu. Jest on szczególnie niebezpieczny, gdyż może doprowadzić do zaczadzenia się mieszkańców lub wybuchy. Jeżeli podejrzewamy, że coś z nasza kuchenka gazową lub kotłem może być nie tak, czym prędzej powinniśmy zadzwonić na pogotowie gazowe lub po specjalistę zajmującego się właśnie tego typu zgłoszeniami.

Oczywiście to tylko wybrane problemy, jakie mogą wystąpić w naszym domu. Są to jednak sytuacje, na które warto być wcześniej przygotowanym, właśnie w taki sposób, by posiadać numer do odpowiedniej osoby, która będzie w stanie do nas przyjechać i naprawić usterkę. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli cieszyć się sprawnym domem, ale również zapewnimy bezpieczeństwo sobie i naszym najbliższym. Gdzie znaleźć kontakt do wybranych fachowców? Oczywiście w internecie oraz pytając znajomych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena