Paradoksalnie, by osiągnąć sukces powinniśmy działać MNIEJ. Czego natomiast powinniśmy robić WIĘCEJ? Znajdź odpowiedź w tym artykule...

Data dodania: 2008-09-21

Wyświetleń: 2974

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Zamknij te głupie książki i weź się do roboty."

"Tylko się uzależniasz od tych motywacyjnych bzdur, czas leci, a Ty nic nie robisz."

"Mniej czytania, więcej działania."

...tak właśnie mówią ludzie, którzy nie rozumieją czegoś bardzo bardzo ważnego, o czym chcę Ci dziś powiedzieć.

Pewien pracownik ochrony pracuje na dwa etaty i nie zarabia nawet średniej krajowej. Czy aby zarabiać więcej powinien więcej pracować? 40 godzin na dobę?

Czy może kluczem do dużych zarobków jest nie tyle ilość godzin pracy, co wartość każdej z tych godzin? Jak to się dzieje, że niektórzy zarabiają 1000 zł za godzinę pracy?

Pozwól, że zdradzę Ci sekret:

***
Nie w działaniu tkwi klucz do sukcesu. Tkwi on we wchodzeniu na wyższy poziom świadomości i umiejętności.
***

^przeczytaj ponownie^

Będąc na niższym poziomie możesz zwiększać np. swoje godziny pracy (powyżej 24 na dobę i tak nie wyjdziesz...), ale to nie rozwiązuje problemu.

Wystarczy jednak, że wejdziesz na wyższy poziom, a ten sam czas da Ci wielokrotnie większe korzyści.

I nie mówię tu tylko o pieniądzach, ale też o satysfakcji i pozytywnym wpływie na Twoje otoczenie.

Działaj mniej.

Ucz się więcej.

Dzięki temu będziesz działać mądrzej.

Wcale nie trzeba wiele pracy, by tworzyć wspaniałe rzeczy, jeśli masz odpowiedni poziom wiedzy i kompetencji, umiejętności delegowania zadań itd.

Jak to jest, że niektórzy mają problemy z zarządzaniem samymi sobą, a inni w ciągu tych samych 24 godzin, które każdy z nas ma w ciągu doby są w stanie prowadzić kilka firm zatrudniających w sumie np. 30 tys. pracowników?

Ci ludzie są na zupełnie innym poziomie kompetencji, rozumienia rzeczywistości i mają bardzo globalne spojrzenie na sprawę.

Podobnie, na tym samym ekranie Twojego komputera zmieści się mapa Twojej najbliższej okolicy, ale i taka przedstawiająca wszystkie kontynenty. Kwestia przybliżenia. Naucz się kontrolować to zbliżenie (zoom) poprzez zdobywanie kompetencji i poznawanie nowych idei.

"What you don't know will hurt you."

czyli:

"To, czego nie wiesz, wyrządzi Ci krzywdę."

Szczególnie, jak będziesz przy okazji intensywnie działać.

Co gorsza, większość prawidłowych metod i przekonań na różne specjalistyczne tematy jest dokładnie odwrotna niż to, co intuicyjnie wydawałoby się słuszne.

Zaczynasz czytać książkę na jakiś nowy temat, przedstawia ona listę poglądów, które są Twoimi aktualnymi poglądami na to zagadnienie, patrzysz na tytuł tej listy, a tam napis:

"Największe mity na temat X:"

Dokładnie.

Tak więc ostrz swój topór częściej przez studiowanie wszystkiego, co dla Ciebie ważne - będziesz przez to lepiej działać i zamiast wyważać otwarte drzwi i popełniać niepotrzebne błędy - pójdziesz jak strzała, prosto do celu.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena