Wzmożony ruch i przemęczenie nie sprzyjają podczas podróży. Na zewnętrzne czynniki nie mamy wpływu, ale to w jakiej kondycji uda nam się przetrwać podróż, już tak! Co może nam pomóc przetrwać i jednocześnie umilić długa podróż? Jak się okazuje sposobów jest wiele!

Data dodania: 2017-07-20

Wyświetleń: 590

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Podróż busem. Jak ją przetrwać?

Jazda busem do Holandii czy Niemiec to dość długa podróż. Może być monotonna i mecząca, ale nie musi. Każdy ma swoje sposoby. Jedni zasypiają niemal zaraz po wejściu do busa, inni czytają książki, inni śledzą krajobrazy, robiąc zdjęcia lub słuchając muzyki. Dodatkowym plusem w podróży jest miły towarzysz, który może być okazją do owocnej rozmowy. Każdy jakoś sobie w busie poradzi i te kilka bądź kilkanaście godzin przeleci jak z bicza trzasnął. 

Co zabrać ze sobą w podróż?

Zanim wsiądziemy do busa, zadbajmy o o odpowiednie spakowanie bagażu podręcznego, aby umieścić w nim  rzeczy niezbędne w trakcie podróży. W długą podróż koniecznie trzeba zabrać dużo jedzenia i picia! Jeżeli chodzi o jedzenie, to najlepiej zaopatrzyć się w takie, które przetrwa długą podróż i na które dobrze reagujemy. Lepiej nie eksperymentować z jedzeniem, którego nie znamy! Pamiętajmy też o wzięciu ze sobą dużej ilości płynów - najlepiej wody. Woda może Ci posłużyć nie tylko jako trunek, ale też na przykład do umycia twarzy czy rąk. I nie zapomnijmy o rzeczy najważniejszej - poduszce. Bardzo prawdopodobne, że będziesz chciał się trochę zdrzemnąć. Warto ze sobą zabrać taką poduszkę, która pozwoli Ci uniknąć zdrętwienia karku. Do kompletu można zabrać ze sobą kocyk. Równie ważnym jest to, w co się ubierzemy! Odłóżmy sukienki, szpilki, garnitury i jeansy do walizki. Więc co założyć? Dres to kwintesencja wygodnej podróży!

Sąsiedzi - czyli współpasażerowie.

Jeśli nie jedzie z Tobą nikt bliski, warto znaleźć sobie miłego towarzysza podroży. Może się nim okazać osoba, która siedzi obok Ciebie. Widzisz, że nie należy do odważnych i gadatliwych? Zrób pierwszy krok, przełam pierwsze lody i odezwij się! Będziesz miał okazję porozmawiać na różne tematy czy poznać kogoś nowego.Uważaj jednak, żeby na samym początku nie zrazić do siebie współpasażerów! Zanim odchylisz oparcie do tyłu, sprawdź czy osoba siedząca z tyłu ma wystarczająco wolnego miejsca! Uszanuj ciszę nocną! Gdy już znajdziesz towarzysza do długich rozmów, pamiętaj, że reszta podróżujących busem może nie być zainteresowana waszymi tematami. Bo ktoś za nami lub obok nas może chcieć się przespać. Szanujmy siebie nawzajem, a podróż z pewnością przeminie w miłej atmosferze!

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena