Praca w Holandii stała się dla tysięcy Polaków atrakcyjnym sposobem na rozwiązanie ich problemów finansowych  oraz wspaniałą nadzieją na lepszy początek. Mniej więcej jedna trzecia ludzi, wyjeżdżających do pracy do Holandii to pary.

Data dodania: 2017-08-25

Wyświetleń: 585

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego warto wyjechać do pracy w Holandii z drugą połówką?

Agencje pracy tymczasowej w swojej ofercie posiadają oferty pracy skierowane dla par. Szukając pracy w Holandii, musicie wykazywać swoja chęć do pracy, cel i motywację. Tak, by rekruter miał to przekonanie, że nie jedziecie do Holandii razem tylko dlatego ,że boicie się związku na odległość. Dlaczego, więc warto rozważyć wyjazd z drugą połówką?

Zaleta – znajomy współlokator

Wizja mieszkania z przypadkowymi ludźmi i współdzielenia z nimi kuchni, łazienki i toalety może być straszna. Pary mają bezsprzecznie jedną zaletę, agencje pracy mogą kwaterować je razem w pokoju. Zawsze będziesz wiedzieć, kto będzie twoim współlokatorem J. Praca w tym samym miejscu? Czemu nie!  Większość agencji może zapewnić, że będziecie  pracować w tym samym miejscu lub na tych samych zmianach.

Pracodawcy patrzą inaczej

Pracodawcy dużo bardziej przychylnie oceniają pracujące pary, ponieważ ci, którzy przyjeżdżają w dwójkę, to zwykle stali pracownicy, bardziej wytrwali. Rzadziej zmieniają pracę, zostają dłużej w obcym kraju, łatwiej i szybciej dostosowują się do nowych warunków i są bardziej zmotywowani do pracy. Na chwilę obecną łatwo znaleźć pracę parom w ogrodnictwie, bez konieczności znajomości języka.

Samotni kandydaci ryzykują

Tym, którzy przyjeżdżają sami, trudniej jest podjąć wszystkie wyzwania. Dużą zaletą jest zatem, gdy wyjeżdża się z drugą połową, bo wtedy nie wszystko aż tak bardzo się zmienia, a ewentualne zmiany łatwiej jest zaakceptować, gdy ma się obok bliską osobę. Najważniejszym jest jednak to, że gdy wyjeżdżasz do pracy ze swoją drugą połówką masz przede wszystkim komfort psychiczny. Praca nie jest łatwa, czasem wszystko świetnie się układa, ale bywają dni, kiedy ogarnia nas stres, pojawiają się trudności. Wracasz jednak do domu, gdzie czeka na ciebie bliska osoba, która może cię pocieszyć, wesprzeć, motywować do działania. We dwoje zawsze raźniej! A więc nawet, gdy pojawiają się jakieś problemy czy wyzwania, razem łatwiej je pokonać.

Licencja: Copyright - zastrzeżona