Holandia na europejskim rynku pracy znana jest przede wszystkim z najbardziej atrakcyjnych ofert wolnych wakatów w sektorze ogrodniczym. Są one proponowane w większości przypadków w formie sezonowego zatrudnienia.

Data dodania: 2017-07-26

Wyświetleń: 716

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Praca w sektorze ogrodniczym w Holandii – idealne zajęcie na wakacje

Właśnie z tego powodu  stanowią dla wielu, w pierwszej kolejności młodych osób oraz osób posiadających w kraju stałe zatrudnienie  - idealne zajęcie podczas wakacji.

Praca w Holandii bez języka

Zatrudnienie w sektorze ogrodnictwa to praca w Holandii bez języka, gdyż wystarczy jedynie krótkie przeszkolenie niewymagające dobrej znajomości holenderskiego, by bez problemu móc podjąć tego rodzaju zatrudnienie. Ze względu na trudność dokładnego określenia czasu zbiorów bądź innych czynności związanych z ogrodnictwem najczęściej jest to praca w Holandii od zaraz. W celu jej podjęcia trzeba być gotowym do wyjazdu niemalże w każdej chwili.

Poszukując pracy na rynku holenderskim w sektorze ogrodnictwa najczęściej znaleźć można oferty pracy przy kontroli jakości warzyw i owoców, przy produkcji kwiatów ciętych, w szklarniach przy pielęgnacji orchidei, na giełdach kwiatowych, w szklarniach z pomidorami, bądź papryką. Tak różnorodny zakres stanowisk pracy bez problemu pozwala na wybór idealnie dostosowanej do indywidualnych potrzeb pracy.

Tylko praca? Nie, podróże również!

Ponieważ na terenie Holandii obowiązują stawki minimalnej płacy nie obejmującej godzin nadliczbowych i naliczanej w tygodniowych okresach, praca w ogrodnictwie jest doskonałą ofertą dla osób poszukujących dodatkowego dochodu w okresie wakacyjnym. Ze względu na sposób rozliczania osiągniętego wynagrodzenia można nawet podczas pobytu wycieczkowego na tydzień bądź dwa podjąć zatrudnienie i uzupełnić zasoby kieszeni pozwalające na dalsze wojaże zagraniczne. Zatrudniani w sektorze ogrodniczym zagraniczni pracownicy mogą również  liczyć na zakwaterowanie, ubezpieczenie a nawet często na dojazd do pracy na terenie Holandii.

 
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena