Skórę należy czyścić w zależności od intensywności jej używania a każde świeże zabrudzenie należy usuwać natychmiast za pomocą suchej szmatki.

Data dodania: 2017-08-03

Wyświetleń: 601

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

OPIS, INFORMACJA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Pielęgnacja i konserwacja mebli.

Meble ze skóry naturalnej – gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, termicznych czy chemicznych (wynikających z niewłaściwego czyszczenia), także naturalnego zużycia jak np. marszczenia, czy wyciągania się skóry na siedziskach. Bezproblemowe, wieloletnie użytkowanie mebli skórzanych, gwarantuje tylko stosowanie profesjonalnych produktów do pielęgnacji skór oraz podstawowych zasad pielęgnacyjnych. Tylko atestowane preparaty, przeznaczone wyłącznie do skór naturalnych dają pewność prawidłowej ich pielęgnacji. Skóra jest materiałem naturalnym, który jako materia organiczna reaguje na wpływ otoczenia zewnętrznego. W garbarni skóra poddawana jest skomplikowanym procesom obróbki, które pozbawiają ją jej zdolności regeneracji. Dlatego podczas preparacji wykorzystywane są substancje nawilżające, których zadaniem jest nadanie skórze miękkości i elastyczności. Jednak podczas eksploatacji, substancje te wyparowują pozostawiając skórę bez ochrony przed szkodliwymi czynnikami takimi jak zmiany temperatury, wilgotności a przede wszystkim soli, która zawarta jest w pocie ludzkim. Meble skórzane narażone są na działanie szkodliwych czynników jak temperatura otoczenia (nasłonecznienie, grzejniki), a także soli zawartych w pocie ludzkim. Sól oraz temperatura mogą powodować przesychanie skóry, co skutkować może jej stwardnieniem i popękaniem zwłaszcza w miejscach często eksploatowanych i narażonych na kontakt ze skórą ludzką lub włosami. By meble ze skóry naturalnej długo zachowały swoje właściwości i piękno, należy je regularnie poddawać zabiegom konserwującym. W zależności od intensywności użytkowania mebli, powinno się je konserwować dwa do czterech razy w roku. Ważne jest również, by powstałe podczas eksploatacji intensywne zabrudzenia usuwać na bieżąco, stosując do tego specjalne środki do jej pielęgnacji.

Zaleca się wykonanie pierwszego zabiegu konserwującego zaraz po kupnie mebla. Zmniejsza to ryzyko trwałego zaplamienia i ułatwia kolejne czyszczenia. Ważne jest to, by meble skórzane odkurzać każdego tygodnia. Zalecane jest odkurzanie na sucho (ściereczką przyciągającą kurz) lub szmatką nasączoną odpowiednim preparatem. Podczas czyszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na miejsca narażone na częstą eksploatację i mające kontakt z ludzką skórą i włosami. Po każdym czyszczeniu skóry, by zapewnić jej ochronę, należy użyć specjalnego kremu konserwującego nakładając go na całą powierzchnię mebla miękką szmatką, zachowując szczególną uwagę na miejsca często eksploatowane oraz mające kontakt z ludzką skórą i włosami. Taka konserwacja, w przypadku powstawania zabrudzeń, chroni skórę przed jej zniszczeniem.

Meble ze skóry ekologicznej – do ich czyszczenia należy używać wyłącznie miękkiej szmatki oraz roztworu szarego mydła i letniej wody. Tego typu skóry nie należy dopuszczać do nadmiernego zabrudzenia. Gwarancji producenta nie podlegają zabrudzenia, które powstały wskutek kontaktu z przedmiotami zawierającymi aktywne barwniki.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena