Wybierając się w podróż, szczególnie zagraniczną, pamiętamy o wielu sprawach. Gotówce, którą musimy wymienić, aby później posiadać środki na własne potrzeby, bagażu, dokumentach itp. elementach, które mają nam uprzyjemnić wypoczynek. 

Data dodania: 2017-05-02

Wyświetleń: 1090

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zapominamy jednak, że choroby czy nieszczęśliwe zdarzenia nie ostrzegają nas przed tym, kiedy nastąpią. Może to się również stać zagranicą, gdzie nasze ubezpieczenie ważne w kraju nie obowiązuje. Dlatego tak istotnym jest to, aby wyjeżdżając za granicę, posiadać odpowiedni kompleks ubezpieczeń, dzięki któremu będziemy mogli czuć się na wakacjach bezpiecznie. Jak wybrać ubezpieczenie podróżne? O tym dowiesz się niżej.

Wakacje, urlop to czas, który chciałbyś spędzić jak najprzyjemniej. Posiadając ubezpieczenie nie musisz się martwić tym, że zgubisz bagaż, utracisz dokumenty, Twój sprzęt się popsuje czy kosztami opieki zdrowotnej. Różne wypadki chodzą po ludziach, a pomyśl, że nawet najmniejsze złamanie czy konsultacja z lekarzem, zagranicą mogą Cię słono kosztować.

Ubezpieczeń turystycznych na rynku istnieje bardzo wiele, różnią się one między sobą zakresem ochrony, przedmiotem podlegającym ubezpieczeniu czy wysokością składki. Co lepsze są one oferowane kompleksowo, czyli jednym ubezpieczeniem jesteś w stanie zabezpieczyć się na wiele wypadków. Pamiętaj jednak, że aby się nie rozczarować powinieneś najpierw dokładniej przestudiować Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

Co najczęściej zawierają pakietowe ubezpieczenia podróżne?

1.Ubezpieczenie NNW, czyli od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie to w razie nieszczęśliwego wypadku może nie pokryje ogromnej sumy, ale zawsze coś wyląduje w Twojej kieszeni, tym bardziej jeśli uszczerbek na Twoim zdrowiu będzie większy.

2.Koszty leczenia za granicą

Jedno z najbardziej niezbędnych ubezpieczeń za granią. W razie zachorowania czy wypadku pokryje koszty Twojego leczenia w innym kraju, a także transport medyczny. Bardzo istotna jest suma na jaką się ubezpieczysz, dlatego sprawdź najpierw jakie zasady kosztów leczenia obowiązują w kraju, do którego wyjeżdżasz. Przydatna może tu się okazać również karta EKUZ, którą wyrobisz w NFZ. Pokryje ona częściowo koszty leczenia w krajach Unii Europejskiej, z tym że na zasadach, jakie obowiązują w danym kraju.

3.Assistance

W tym przypadku chodzi o przewóz turysty do kraju zamieszkania w razie choroby lub wypadku. Taki transport to zazwyczaj bardzo droga sprawa.

4.Ubezpieczenie OC

Nie chodzi tu bynajmniej o kierowanie autem, ale o ogólną odpowiedzialność cywilną. Jeśli przez Ciebie lub np. Twoje dzieci, coś zostanie zniszczone, albo spowodujesz czyjś uszczerbek na zdrowiu to nie będziesz musiał odpowiadać z własnej kieszeni.

Inne rodzaje ubezpieczenia, które znajdą się w kompleksowym ubezpieczeniu turystycznym to ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu oraz ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu, a także wcześniejszego powrotu.

Pamiętaj, że to jaki pakiet ubezpieczeniowy wybierzesz zależy od Ciebie i Twoich potrzeb. W zależności od zakresu ubezpieczenia, przy dwutygodniowym pobycie, zapłacisz za nie od 100 do 300 złotych. 

Licencja: Creative Commons
1 Ocena