Dla wielu z nas majówka to oficjalne rozpoczęcie sezonu urlopowego, grillowego i wakacyjnego. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na spędzenie majówki za granicą. Zapraszamy do lektury!

Data dodania: 2017-04-03

Wyświetleń: 753

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kilka pomysłów na majówkę zagranicą

Plaże i baseny

W tak pięknych miejscach jak np. Turcja, Teneryfa, Lanzarote i Grecja hotele przygotowały swoje oferty zarówno dla rodzin z dziećmi, par jak i grup znajomych. Mamy więc do dyspozycji animacje i atrakcje dla dzieci i młodzieży, zjeżdżalnie i baseny z brodzikami, minigolf, squash, tenis, paddle, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, nowoczesne strefy tylko dla dorosłych (bogate oferty all inclusive 24h), centra SPA, możliwość uprawiania sportów wodnych na pobliskich plażach oraz kluby, restauracje i kafejki.
 

Wycieczki

W tym roku niezwykle popularne są: Praga, Paryż i zamki nad Loarą, Rzym, Lazurowe Wybrzeże, Monte Carlo oraz Chorwacja. Wycieczki organizowane są w taki sposób, aby zwiedzać nie tylko duże miasta, ale również inne atrakcje znajdujące się na trasie. W skład takich ofert wycieczkowych wchodzi: komfortowy autokar, posiłki, noclegi, opieka przewodnika oraz ubezpieczenie KL i NW (koszty leczenia za granicą oraz ubezpieczenie w razie nieszczęśliwego wypadku).

Samodzielne wypady

1. Morawy – pociągiem, który jedzie przez Brno, dojeżdżamy do Cieszyna, gdzie m.in. możemy zwiedzić kompleks pałacowo-parkowy Lednice-Valtice. W okolicy znajduje się także świetna infrastruktura pod wycieczki rowerowe, można więc aktywnie wypoczywać podziwiając miasteczka położone między winnicami (Mikulov i Znojmo).

2. Lwów oferuje niskie ceny, bogactwo zabytków i karpackie uzdrowiska w okolicach. Ze względu na swoją wartość zabytki Lwowa zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jako historyczny zespół Starego Miasta.

3. Wilno – możemy się tam dostać wykorzystując tanie linie autobusowe Simple Express z Warszawy lub tanie loty przez np. Oslo.  Będąc w okolicy warto wybrać się na wycieczkę do krzyżackiego zamku w Trokach. Jest to miasteczko o bardzo nietypowym położeniu - na półwyspie między jeziorami Galwe na północy, Tataryszki na zachodzie, Łuka na wschodzie i Gielusz na południu.

4. Słowenia – zaczynamy od pobytu nad Jeziorem Bled, gdzie można zarezerwować noclegi z wyżywieniem w domku na drzewie z prywatnym drewnianym zewnętrznym jacuzzi, a następnie przenosimy się na jeden lub kilka noclegów do 2-osobowej więziennej celi w Lublanie.

5. Tropical Island pod Berlinem, to największy na świecie samonośny hangar, w którym panuje temperatura 25 stopni, piasek oraz woda. Podczas pobytu mamy do dyspozycji zjeżdżalnie, baseny (wewnętrzne i zewnętrzne), bary, śniadania, WiFi oraz parking. Możemy także korzystać ze strefy SPA, a noc spędzimy w namiocie na plaży pod kopułą.

6. Podobny rodzaj wypoczynku, choć w zupełnie innej części Europy możemy znaleźć w Aquaworld Resort Budapest. Jest to jeden z największych krytych parków wodnych w Europie, gdzie znajdują się baseny z falami, basen do ćwiczenia surfingu, 11 zjeżdżalni, park z placem zabaw oraz miejsce do opalania.  Cena pobytu w czterogwiazdkowym hotelu zawiera w sobie śniadania, WiFi, parking, wejścia do strefy wellness, fitness, oriental SPA, egzotyczne łaźnie, relaksacyjne baseny, kort tenisowy, kort do squasha oraz transfery do centrum miasta.
 

Dla niektórych majówka jest największym i najważniejszym zaplanowanym urlopem w roku, dla innych jest spontanicznym wyjazdem na podładowanie baterii. Jeśli nasz budżet jest już obciążony innymi wydatkami, warto skorzystać ze wsparcia finansowego (pożyczki od rodziny czy chwilówki internetowej) – wówczas możemy od razu zarezerwować wyjazd, cieszyć się nim i wrócić z nową dawką siły, energii i wspomnień.

 

Licencja: Creative Commons