Praktycznie zawsze, kiedy chcemy przewieźć jakaś większą partię towaru z miejsca na miejsce, musimy skorzystać z usług transportowych. Transport to usługa obecna w życiu człowieka już od starożytności. Oczywiście dziś ma ona zupełnie inną skalę.

Data dodania: 2017-04-03

Wyświetleń: 945

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Transport HDS - czym jest?

Dawniej do transportu towarów ludzie wykorzystywali zwierzęta (głwónie konie, muły i wielbłądy). Towary mogły być umieszczone bezpośrednio na nich lub na wozie, który owe zwierzęta ciągnęły. Jednak z biegiem czasu i rozwojem technologii, porzuciliśmy ten rodzaj transportu, zamieniając go na transport mechaniczny. Obecnie bardzo dużą część całego transportu stanowi transport ciężarowy, w tym transport HDS.

Co właściwie oznacza ten tajemniczy skrót HDS? Wbrew pozorom jest on stosunkowo prosty do rozszyfrowania. Kryje się pod nim Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Mówiąc więc w dużym skrócie, jeżeli mówimy o transporcie HDS mamy na myśli samochody ciężarowe dodatkowo wyposażone w specjalne ramie dźwigu napędzane hydraulicznie, które pomaga załadowywać lub rozładowywać towary. Często tego rodzaju mini dźwigi wykorzystywane są również do innych celów, które wymagają pracy na wysokości.

Oczywiście tego rodzaju maszynami możemy transportować niemal każdy rodzaj ładunku. Jednak najczęściej używa się ich do transportu materiałów takich jak:
- maszyny i materiały budowlane
- kontenery
- konstrukcje stalowe i betonowe
- prefabrykaty
- rusztowania
- płyty drogowe
- narzędzia przemysłowe
- ogrodzenia

Jak widać, są to zazwyczaj przedmioty o dość dużych gabarytach, które ciężko byłoby załadować ręcznie lub przy pomocy np. wózka widłowego. Dlatego właśnie potrzebne jest do tego silne ramie dźwigu hydraulicznego, przy pomocy którego załadunek jest bardzo prosty.

Transport HDS wykorzystywany jest również w przypadku prac remontowych budowlanych oraz administracyjnych. Często samochody wyposażone w ramie dźwigu, wykorzystuje się np. do prowadzeni prac na wysokościach czy opróżniania kontenerów ze śmieciami. HDSy są więc bardzo uniwersalne i mogą pomóc przy bardzo wielu różnego rodzaju pracach.

Z usług transportu HDS może skorzystać praktycznie każdy. Istnieje bowiem coraz więcej firm, które za rozsądne pieniądze wykonają dla nas daną usługę. Warto więc rozejrzeć się lokalnie lub poszukać w internecie, firmy, która świadczy tego typu usługi blisko naszego miejsca zamieszkania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena