0 głosów
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
318 razy czytane
0 przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Nie ważne czy mieszkamy w domu, czy w mieszkaniu. W każdym z tych miejsc otaczają nas cztery ściany.  Warto więc zadbać o to by dobrze się one prezentowały. Tapety, obrazy współczesne, klasyczne zegary to tylko niektóre z propozycji przyozdobienia naszych ścian.

Img

Odpowiedni kolor
Na początku warto zadbać o to, by nasza ściana miała odpowiedni kolor. Co to oznacza? Oznacza to tylko tyle, że powinien on się nam podobać i jednocześnie pasować do reszty scenografii pomieszczenia. Warto dobrać go również pod względem tego, do czego dane pomieszczenie będzie używane. Do pomieszczeń, w których raczej będziemy spędzać wolny czas i odpoczywać lepiej nadają się kolory ciepłe. Natomiast do różnego rodzaju gabinetów lub pokoi, gdzie raczej będziemy pracować lub wykonywać inne wymagające skupienia zajęcia, lepiej wybrać kolory chłodniejsze.

Szablony malarskie
Gdy wybierzemy już odpowiedni kolor ściany, możemy również zastanowić się nad tym, czy nie powinniśmy na niej umieścić jakiegoś fajnego wzoru. W wielu sklepach z farbami dostępne są różnego rodzaju wzory na ścianę. Jeżeli więc tylko mamy takie życzenie, namalowanie ciekawego wzoru nie powinno być trudne. Niektóre sklepy oferują również wykonanie szablonu według naszego projektu. Oznacza to, że możemy sami zaprojektować swój wzór lub znaleźć go w internecie. Tak ozdobiona ściana na pewno zaskoczy nie jednego gościa, który odwiedzi nasz dom.

Tapety
Jeżeli jednak nie chcemy brudzić się farbami, warto zastanowić się nad zakupem tapety. Tutaj również będziemy musieli wybrać taki kolor, który najbardziej będzie nam się podobał oraz wzór. Poniekąd tapeta jest więc połączeniem, dwóch wcześniej opisywanych możliwości. Dostępne w sklepach tapety są obecnie bardzo proste w montażu i praktycznie może to zrobić każdy. Pozwalają one odmienić nasze mieszkanie nie do poznania i są naprawdę ciekawą alternatywą w porównaniu z malowaniem ścian.

Obrazy współczesne, klasyczne zegary i inne ozdoby
Oczywiście, żeby upiększyć naszą ścianę, wcale nie musimy na nowo jej malować czy tapetować. Czasami wystarczy jedynie odpowiedniego dodatku. Takim dodatkami mogą być obrazy współczesne lub inne futurystyczne ozdoby, które możemy powiesić na ścianie, jeżeli nasze wnętrze jest wykonane w nowoczesnym stylu. W przypadku kiedy wystrój danego pomieszczenia jest jednak bardziej tradycyjny, lepsze mogą okazać się zegary klasyczne lub obrazy z poprzednich epok. Ważnym kryterium wyboru dodatków na ścianę jest więc ich dopasowanie do reszty wystroju pomieszczenia, inaczej będą się one z nim „gryzły”.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona