Catering dietetyczny, zwany również cateringiem pudełkowym to usługa, która już na dobre zagościła w polskim społeczeństwie. Coraz częściej decydują się na nią nie tylko sportowcy czy korporacje, ale również zwykli ludzie, którzy pragną w należyty sposób zadbać o swoje zdrowie. 

Data dodania: 2016-12-13

Wyświetleń: 711

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Catering pudełkowy

Znalezienie firmy oferującej nam catering dietetyczny nie jest rzeczą trudną – wystarczy włączyć przeglądarkę i wpisać odpowiednią frazę: w naszym przypadku będzie to „catering dietetyczny miasto”. Zamiast słowa miasto wpisujemy miejscowość, w której mieszkamy. Wbrew pozorom na rynku nie ma tak wielu firm oferujących zróżnicowane diety, dlatego też znalezienie „tej jedynej” nie powinno nam sprawiać większych trudności.

Na co powinniśmy zwracać uwagę? Po pierwsze, odpowiedzmy sobie na pytanie czy naprawdę potrzebujemy cateringu dietetycznego. Jeżeli mamy trudność z przygotowaniem sobie pełnowartościowego posiłku, może wystarczy przegrzebać książki kucharskie i w końcu nauczyć się gotować? Weźmy pod uwagę fakt, że oferta diet czy planów żywieniowych z dostawą posiłków do domu nie jest rzeczą tanią. Ustanowienie celu korzystania z diety jest bardzo ważne.

Wbrew pozorom cel nie musi być jeden np. „chce schudnąć”. Catering dietetyczny to oferta przygotowana również dla tych, którzy nie mają czasu spędzać kilku godzin dzień w dzień w kuchni bądź tych, którzy najzwyczajniej w świecie nie mogą spożywać pewnych określonych składników: glutenu, białka, ryb, nabiału, mięsa etc. Firmy oferują nam naprawdę różnorodne plany żywieniowe, począwszy od diet standardowych – zdrowych, ale zawierających wszystkie składniki, poprzez diety wegetariańskie i wegańskie, a skończywszy na dietach bardzo specjalistycznych – dedykowanych osobom z problemami zdrowotnymi bądź sportowcom. 

Wiele osób uważa catering dietetyczny za zwykłe „widzimisię” – potrzebę wynikłą z nadmiaru pieniędzy bądź zwykłą zachciankę. Prawda jest taka, że catering pudełkowy nie jest rzeczą tanią. W niektórych jednak przypadkach jest jedynym wyjściem z sytuacji. Nie każdy może pozwolić sobie na codziennie przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. Niektórzy są tak pochłonięci pracą, domem oraz życiem towarzyskim, że najzwyczajniej w świecie nie mają czasu wejść do kuchni. Znacznie lepszą opcją jest zdecydowanie się na catering dietetyczny, aniżeli żywienie się kilka razy dziennie w przydomowej restauracji. Porównując ceny w barach szybkiej obsługi oraz firmach świadczących usługi cateringu dietetycznego, te drugie są znacznie tańsze. Najważniejsze jednak, że produkty oferowane przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy są zdrowe, pożywne i bezpieczne dla całego organizmu. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona