Ów rodzaj reklamy dziś cieszy się szczególną popularnością. Zajmuje on czołowe pozycje wśród wszystkich rodzajów reklamy zewnętrznej.

Data dodania: 2016-11-11

Wyświetleń: 1026

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Reklama świetlna jako narzędzie przyciągające klientów

Wyjaśnić to można tym, że omawiana reklama ma ogromne możliwości i jest niezwykle widoczna. Szczególnie o ciemnej porze dnia. Dzięki wymienionym zaletom zewnętrzna reklama świetlna może przyciągnąć uwagę każdego potencjalnego klienta lub po prostu zwróci na siebie uwagę i zostać zapamiętana na przyszłość. Ważne jest też, że za pomocą takiej reklamy na pewno informacja reklamowa na pewno zostanie przekazana.

By wyprodukować jakąkolwiek zewnętrzną reklamę świetlną, potrzebne jest profesjonalne podejście, doświadczenie, a także możliwość wykorzystania i dostęp do rozbudowanej bazy technologicznej i konstruktorskiej. Produkcja reklamy zewnętrznej wymaga wykorzystywania specjalistycznej technologii. Tyczy się to przede wszystkim samych surowców. Na przykład, do produkcji tablic podświetlanych lightboxów, liter oraz paneli z wewnętrznym podświetlaniem wykorzystywane jest szkło akrylowe, które idealnie przepuszcza światło. Prosto na nie nakładany jest obraz reklamowy. Pozostałe części takiej reklamy mogą być zrobione z metalu, aluminium lub plastiku. Reklama może być podświetlana od strony zewnętrznej lub wewnętrznej. Od tego zależy sposób, w jaki owa reklama będzie produkowana. Podświetlanie zewnętrzne jest osiągane przy pomocy reflektorów halogenowych, które nakierowują strumień światła na określone obszary konstrukcji. Z kolei wewnętrzne podświetlanie może być zrealizowane na kilka sposobów. W tym przypadku mogą być wykorzystane neonowe, fluorescencyjne, energooszczędne oraz LED-światła. Wybór zależy od rodzaju produkowanej konstrukcji reklamowej. Mimo dość wysokiej ceny, reklama świetlna jest bardzo niezawodna, trwała, a także daje szerokie możliwości wszystkim projektantom i grafikom.

Rodzaje i gatunki konstrukcji reklamowych:

  • Kasetony i lightboxy. W tym przypadku obrazy nanoszone są na specjalistyczną powierzchnię pojemnika świetlnego.
  • Litery przestrzenne. Obudowa jest wykonana z aluminium, a powierzchnia przednia – z przeźroczystego akrylu rozpraszającego światło.
  • Panele LED. Taki rodzaj reklamy emituje czyste, miękkie oraz jednolite światło
  • Kasetony reklamowe dwustronne. Owa konstrukcja montowana jest na fasadzie budynków.
  • Podświetlanie z efektem halo. Źródło światła znajduje się bezpośrednio pod szyldami reklamowymi.
  • Szyldy neonowe. Taki rodzaj konstrukcji reklamowej zazwyczaj jest wykonany ze szklanych rurek wypełnionych gazem. Najczęściej wykorzystywany jest do tego neon.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena