Jeżeli posiadasz dom, to zapewne chciałbyś, żeby był on dobrze chroniony, a przy tym również wygodny. Z podobnego założenia prawdopodobnie wyszła osoba, która pierwsza wymyśliła automatycznie zamykaną i otwieraną bramę wjazdową.

Data dodania: 2016-10-07

Wyświetleń: 563

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Automatyka do bram - wygoda i bezpieczeństwo

Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie i żyć wygodnie. Z roku na rok ta tendencja jeszcze bardziej się pogłębia. Jesteśmy już przyzwyczajeni do wygody i pragniemy, żeby wszystko, co nas otacza, było łatwe i proste w obsłudze. Nic więc dziwnego, że wynalazcy, inżynierowie i inni specjaliści, codziennie myślą jak ułatwić nam życie.

Do wynalazków, który niewątpliwie ułatwił życie, wielu ludziom posiadającym dom lub własne budynki firmowe, jest brama automatyczna. Jest to brama, z która nie musimy się już ręcznie siłować. Nie musimy wychodzić z samochodu, żeby ją otworzyć lub zamknąć. Wszystko odbywa się przy pomocy jednego naciśnięcia na specjalnym pilocie. To, co jeszcze kilkanaście lat temu było marzeniem, dziś już jest rzeczywistością.

Co więcej, automatyka do bram, która jest odpowiedzialna za naszą wygodę, jest coraz tańsza. To sprawia, że wiele osób, które dopiero budują swoją posiadłość, decyduje się właśnie na zastosowanie automatycznej bramy wjazdowej. Podobnie ludzie, którzy posiadają bramy zwykłe, coraz częściej decydują się na ich modernizacje i automatyzacje.

Z czego właściwie składa się automat, który odpowiedzialny jest za przesuwanie naszej bramy?

Automatyka bram przesuwnych składa się z trzech, głównych elementów. Są to:

  • silnik
  • przekładnia ślimakowa
  • moduł sterujący

Silniki stosowane do automatyki bram przesuwnych to zazwyczaj silniki elektryczne zasilane na napięcie 230V prądem zmiennym. Rzadziej spotykane są natomiast silniki działające na prąd stały.

Przesuwne przekładnie ślimakowe, wyposażone są w mechanizm, który nie pozwala na ręczne przesunięcie bramy. Dzięki temu możemy być pewni, że nikt nieproszony nie otworzy naszej bramy bez naszej wiedzy.

Moduł sterujący natomiast składa się z nadajnika, który przeważnie ma formę pilota oraz odbiornika radiowego. Jak nie trudno się domyślić do zadań modułu sterującego należy umożliwianie zdalnego otwierania i zamykania naszej bramy.

Moduły sterujące mają często zaprogramowane kilka ciekawych funkcji, z których możemy skorzystać. Warto więc przed zakupem zapoznać się z funkcjami, jakie oferuje dany mechanizm automatyczny bramy i wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena