Konsole nowej generacji, mimo że w tym roku obchodzić będą swoje trzecie już urodziny, to wciąż potrafią zadziwić graczy na całym świecie swoimi możliwościami i grami, jakie się na nie ukazują.

Data dodania: 2016-09-20

Wyświetleń: 1053

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wymiana gier na konsole

Zarówno PlayStation 4 jak i Xbox One, które sprzedały się w dziesiątkach milionów egzemplarzy, każdego dnia przyciągają naszą uwagę nowymi tytułami gier.

 

Niemal w każdym miesiącu swoje premiery mają gry, na które gracze czekają miesiącami, a nawet latami i które błyskawicznie zyskują miano kultowych „Must Play'ów”. To co odróżnia rynek gier komputerowych od tych na konsole to przede wszystkim brak pirackiego rynku, dlatego każda płyta z grą, którą wkładamy do swojej konsoli musi pochodzić z legalnego źródła dystrybucji.

 

Tytułów na konsole jest bardzo wiele i z pewnością nie sposób ograć je wszystkie, nawet mimo chęci. Dużą barierą poza czasową jest również ta stawiana przez ceny gier na konsole, które na polskim rynku mogą osiągać zawrotne ceny. Nowa gra na półce sklepowej to rząd cenowy w granicach 200 – 260 zł za wydanie standardowe, do tego producenci często dorzucają wersje rozszerzone z przepustką sezonową lub edycje zawierające specjalne dodatki, czy edycje kolekcjonerskie, których ceny zamykają się w kwotach 500 – 600 zł.

 

Biorąc pod uwagę polskie realia płacowe i ilość premier w roku, przeciętnego gracza zwyczajnie nie stać na zakup każdej gry, która go zainteresuje.

 

Całe szczęście jest na to bardzo proste rozwiązanie, które nie skłania do oszustw i „piracenia” gier. Na popularnych portalach ogłoszeniowych od lat kwitnie handel grami używanymi, które gracze po przejściu wystawiają w dużo niższych cenach niż te proponowane przez duże sklepy.

 

Na aukcjach internetowych nie mamy jednak pewności czy nasz kontrahent jest do końca uczciwy i czy otrzymamy towar, który został opisany na aukcji. Z tego względu zaczęły powstawać nowe usługi oferowane przez nieco mniejsze sklepy z grami, które poza ofertą nowych, zaczęły także udostępniać swoim klientom gry używane. Zadziałał tu klasyczny i najprostszy model ekonomiczny oparty na popycie i podaży, który ułatwia wymianę i zakup gier używanych przez pośrednika jakim stał się sklep z grami.

 

Obecnie na rynku znaleźć można wiele ofert sklepowych, w których każdy gracz, niezależnie z jakiej konsoli korzysta może z łatwością swoje gry odsprzedać lub wymienić na inne tytuły, w które chciałby zagrać.

 

Cały proces wymiany gier na konsole sprowadza się do kilku prostych kroków:

  • oddania swoich gier
  • wyceny gier
  • wybrania nowych tytułów
  • uregulowanie różnicy w cenie

 

Wiele sklepów oferuje możliwość po wycenie wybrania sobie nowych gier, jeżeli będą one tańsze, wtedy zwracana jest różnica w gotówce, jeżeli droższe, klient może różnicę uregulować na miejscu.

 

Taka oferta jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich graczy, niezależnie od wieku czy preferencji miłośników gier. Możliwość zagrania we wszystkie najlepsze tytuły w znacznie niższych cenach to dla wielu osób coraz częstsza i przeważająca forma rozrywki związana z grami na konsole. Taki system wymiany gier używanych to także poprawa cyklu życiowego wielu tytułów, w które aktywnie gramy nawet długo po premierze.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena