Jeśli dom posiada dach bez okapu, warto zastanowić się nad zamontowaniem okna kolankowego na poddaszu. W ten sposób nie tylko skutecznie doświetlimy pomieszczenie, ale również zapewnimy sobie dobry widok przestrzeni na zewnątrz.

Data dodania: 2016-08-10

Wyświetleń: 2298

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Okna kolankowe na poddaszu – czy warto?

Właściwe doświetlenie pomieszczeń światłem naturalnym nie tylko zwiększa komfort użytkowania danej przestrzeni, ale również wpływa pozytywnie na nasz organizm i reguluje procesy biochemiczne. Dopływ takiego światła można uzyskać za pomocą różnego rodzaju przeszklenia montowanego w domach. Przykładem mogą być okna kolankowe, które dodatkowo pozwalają uzyskać niejednokrotnie ciekawy efekt architektoniczny.

clip_image001

Okno kolankowe jako alternatywa

 Trendy w architekturze, podobnie jak w świecie mody, szybko się zmieniają, wracają, odchodzą, stawiają na klasyczne rozwiązania, a czasami popularne stają się niekonwencjonalne technologie i projekty. W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się okna kolankowe. Duży w tym wpływ mody na projektowanie dachów domów bez okapów. To właśnie w takich konstrukcjach najlepiej sprawdzą się Fakro okna kolankowe lub innych dobrych producentów.

 Czasami okno kolankowe jest bardzo rozsądną alternatywą dla typowego okna połaciowego. Zamontowanie tego ostatniego przy na przykład bardzo płaskim dachu oznacza, że zyskujemy właściwie tylko światło, bo poza tym, widać tylko niebo i nic więcej. Nie wszystkim domownikom musi to odpowiadać. Wystarczy jednak do takiego okna domontować przeszklenie kolankowe, a zyskujemy zupełnie nowe możliwości, jeszcze lepsze doświetlenie poddasza, a przede wszystkim widok na zewnątrz nie ogranicza się już tylko do chmur.

Materiał i montaż

 Bez względu na to, czy kupujemy Fakro okno kolankowe, czy innego producenta, najczęściej będzie ono wykonane albo z PVC, albo z drewna. Może to być również drewno pokryte na zewnątrz poliuretanem. Warto pamiętać, że ramy okienne z samego drewna nie najlepiej sprawdzą się w takich pomieszczeniach, jak łazienka czy kuchnia, ponieważ drewno, nawet impregnowane, nie jest za bardzo odporne na wilgoć.

clip_image002

Zakup okna kolankowego to jednak nie wszystko, ponieważ montuje się je zawsze w połączeniu z oknami połaciowymi, a to oznacza, że te dwa rodzaje okien musza do siebie idealnie pasować. Ewentualnie można dodatkowo nad oknami połaciowymi domontować jeszcze przeszklone łuki, które zawsze wyglądają bardzo estetycznie, a do tego zwiększają poziom doświetlenia wnętrza. Dodatkowo okna kolankowe można montować obok siebie, łącząc je w pary.

 Okna kolankowe stają się coraz częściej nie tylko praktycznym rozwiązaniem, poprawiającym widok na zewnątrz i zwiększającym doświetlenie poddasza, ale także są elementem podnoszącym walory estetyczne budynku.

clip_image003

Więcej na: velset.pl

Licencja: Creative Commons
0 Ocena