Czy wiesz jak ludzie radzą sobie z pragnieniem w innych krajach? O tym, jak ugasić pragnienie najwięcej mogą opowiedzieć nacje zamieszkujące obszary o gorącym klimacie, to właśnie oni wiedzą najlepiej, co pić, aby gorącą porą nie dokuczało pragnienie.

Data dodania: 2008-08-21

Wyświetleń: 2788

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W krajach arabskich w największe upały pija się gorącą herbatę. Marokańczycy raczą się mocnym naparem z zielonych liści, z dodatkiem mięty i dużej ilości cukru. Egipcjanie gaszą pragnienie za pomocą wywaru z hibiskusa. Może te metody brzmią zaskakująco, ale tak naprawdę są sprawdzone i skuteczne. Faktem jest, że herbata skutecznie gasi pragnienie i orzeźwia, szczególnie taka z dodatkiem mięty. Niekoniecznie trzeba pić ją na gorąco, schłodzona herbata z lodem doskonale radzi sobie w czasie letnich upałów, gasząc pragnienie nieporównywalnie skuteczniej od słodzonych napojów gazowanych. W roli napoju orzeźwiającego dobrze sprawdzają się herbaty owocowe i miętowe, jednak najlepiej sięgnąć po gotowe mieszanki herbaciane stworzone specjalnie z myślą o letnim orzeźwieniu. Takimi mieszankami są herbaty „Spokojne Lato” i „Apple Fresh” ze sklepu „Czas na Herbatę”. To specjalne mieszanki o orzeźwiającym składzie i smaku, które skutecznie gaszą pragnienie. Herbata „Apple Fresh” to tryskająca zdrowiem mieszanka zielonej herbaty sencha i mięty z dodatkiem suszonej skórki cytrynowej i suszonego jabłka, całość składa się na orzeźwiający, jabłkowo-miętowy napój. Herbata „Spokojne Lato” to malinowo-pomarańczowa letnia propozycja, która nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale także relaksuje i odpręża. Dzieje się tak za sprawą melisy, która jest podstawą tej herbaty. Melisa działa odświeżająco i uspokajająco, używa się jej miedzy innymi przeciwko depresjom i dla poprawy samopoczucia. Obok melisy „Spokojne Lato” zawiera także kawałeczki malin i skórkę pomarańczową, które nadają herbacie orzeźwiający malinowo-pomarańczowy smak. Letnią porą warto zrezygnować ze słodkich, gazowanych napojów na rzecz wody mineralnej i orzeźwiających herbat, które doskonale ugaszą pragnienie, dodadzą zdrowia i energii lub pomogą zrelaksować się i odprężyć.

Krótko o herbatach:

• Herbata „Apple Fresh” powstała specjalnie po to, aby orzeźwiać podczas letnich upałów. To tryskająca zdrowiem mieszanka zielonej herbaty sencha i mięty z dodatkiem suszonej skórki cytrynowej i suszonego jabłka, całość składa się na orzeźwiający, jabłkowo-miętowy napój.


• Herbata „Spokojne Lato” to letnia propozycja, która nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale także relaksuje i odpręża. Melisa działa odświeżająco, uspokajająco i poprawia samopoczucie. „Spokojne Lato” zawiera także kawałeczki malin i skórkę pomarańczową, które nadają herbacie orzeźwiający malinowo-pomarańczowy smak.


Licencja: Creative Commons